13. ročník stonožkové vernisáže

Ve čtvrtek 10. března 2011 se v ZŠ Kladská uskutečnila v pořadí již 13. ročník stonožkové vernisáže výtvarných prací všech žáků školy. Tentokrát na téma „Pražské výstavy v zrcadle Kladské“.

Od září 2010 se v Praze konalo mnoho krásných výstav, které jsme se žáky navštívili, např. Warhol - Monet ve Veletržním paláci, Modigliani v Obecním domě, Petr Nikl v Mánesu, Jan Kaplický v DOXU a Staré pověsti české v Národním muzeu. Děti malovaly své dojmy, zážitky, vzpomínky z těchto výstav. Na výstavě mají obrazy všichni žáci školy, od prvních až po deváté třídy.

Slavnostního zahájení se zúčastnila prezidentka hnutí Na vlastních nohou – Stonožka Běla Gran Jensen, místostarostové MČ Prahy 2 Jan Pech a Michaela Marksová, vedoucí odboru školství a kultury Ing. Zuzana Folprechtová, náměstek ministra obrany pro ekonomiku Ing.Libor Karásek a zástupce NGŠ generál Miroslav Žižka. Přítomnost zástupců AČR symbolizovala výročí vynikající 11tileté spolupráce Stonožky a armády.

Po celé odpoledne přicházeli návštěvníci, většinou z řad rodičů žáků a přispívali za obrázky z výstavy Stonožce peněžními dary na pomoc dětem v Afghánistánu, v provincii Lógar. Letos pomůžeme také díky spolupráci s o.p.s. Siriri postavit školu ve Středoafrické republice v Bozoumu.

Pomáhat svým kamarádům v oblastech postižených válkou, tsunami, zamětřesením se daří našim žákům již 17 let. Jsme rádi, že můžeme říci: Pomáhat je pro naše děti a učitele normální, samozřejmé a stalo se již dobrou tradicí. Poděkování patří všem – dětem,  rodičům, učitelům a samozřejmě celé Stonožce!

www.praha2.cz