14. ročník festivalu swingové hudby

Jako ve swingové tančírně 30. a 40. let si budete připadat v Národním domě na Vinohradech, kde se uskuteční už čtrnáctý Festival swingové hudby. Publikum budou po dva večery bavit významní swingoví interpreti z Čech i ze zahraničí.

První návštěvníky rozehřeje přední osobnost českého tradičního jazzu, trumpetista a hudební aranžér, Luboš (Bob) Zajíček. Hlavní program festivalového večera zahájí svými silnými vokály tři afroamerické dámy The Three Ladies Of Blues & Gustav Csik Trio. Můžete se těšit na brilantní rozpětí vokálů na pomezí jazzu, blues a gospel.

Poté následuje zbrusu nový projekt Harlemania - specialitou seskupení zkušených jazzových muzikantů jsou skladby v původním aranžmá orchestrů Duka Ellingtona, Caba Collowaye a dalších legend americké jazzové scény 30. a 40. let minulého století. Za doprovodu profesionálního tanečního páru pozve Harlemania návštěvníky nejen k poslechu, ale díky svému drivu nabídne doslova výjimečné zážitky.
 
O zábavu druhého večera se postarají Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, kteří nemohou na swingovém festivalu v Národním domě na Vinohradech chybět – stali se jeho nepostradatelnou součástí takřka od počátků. Kapela, která sklízí nemalé úspěchy i v zahraničí, dostane v závěru festivalu opět příležitost rozjásat publikum výběrem songů 30. a 40. let minulého století, přičemž neopomene ani stále líbivou českou a slovenskou klasiku tohoto žánru. Vždy šarmantní Ondřej Havelka se svou vtipnou a živou show s precizní interpretací jazzových, swingových i tanečních skladeb se vždy těší velké přízni.
 
Velkolepý závěr festivalu budou mít na svědomí slovenští matadoři Peter Lipa And Band. Fenomenální jazzový mistr, zpěvák, skladatel a nositel prestižních státních i evropských cen a vyznamenání včetně Ceny prezidenta republiky, Peter Lipa, ani navzdory neutuchající popularitě nepřestává komponovat další skladby.
 
Kdy: 23. 11. - 24. 11. 2011