Akční snímek Rychle a zběsile 7 dál vede návštěvnost kin

Americký akční snímek Rychle a zběsile 7 se podruhé umístil v čele žebříčku nejnavštěvovanějších filmů českých kin. O víkendu ho zhlédlo 43.372 diváků, kteří v pokladnách nechali 6,2 milionu korun. Celkem má film v Česku na kontě dvě stě tisíc lidí. 

Druhé místo patří podle informací Unie filmových distributorů jako v minulém týdnu britské animované komedii Ovečka Shaun ve filmu. Tu zhlédlo téměř deset tisíc diváků. 
    
Třetí místo patří nové americké verzi Popelky. Za ní skončil animovaný příběh nazvaný Konečně doma. Vypráví o invazi mimozemských vetřelců, kteří putují mezigalaktickým prostorem a hledají novou planetu, kde by mohli v klidu a míru žít. 
    
První pětici uzavírá česká komedie Vybíjená, kterou podle knihy Michala Viewegha natočil režisér Petr Nikolaev. Zatím má na kontě přes 150.000 diváků a tržby 21 milionů korun. 
    
Aktuální výsledky poskytují Unii filmových distributorů provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.
 
zdroj: ČTK