ANO bude znovu objíždět regiony, do kampaně se zapojí i Babiš

Do kampaně ANO před volbami do Evropského parlamentu se zapojí předseda hnutí, vicepremiér Andrej Babiš. Hnutí chystá podobně jako před podzimními sněmovními volbami cestu po regionech a sérii setkání s občany, na kterých chce rovněž vysvětlovat kroky, které udělala vláda od svého vzniku. Na kampaň má vládní hnutí 18,5 milionu korun. Novinářům to dnes řekl lídr kandidátky a bývalý eurokomisař Pavel Telička. Babiš zároveň popřel informace o tom, že by kvůli sestavování kandidátky byly v hnutí spory. 

Mezi priority hnutí bude podle Teličky patřit odstranění přetrvávajících překážek ve vnitřním trhu unie, ochrana České republiky před nekvalitními výrobky, větší podpora českých zemědělců, podpora studentů a mladých lidí při zahraničních výměnách a uplatnění na pracovním trhu EU a zlepšení čerpání z evropských fondů. 
    
V médiích se v minulých dnech objevily informace o tom, že část členů hnutí nesouhlasila s tím, jak byla kandidátka pro evropské volby sestavena. Podle médií si Telička prosadil na kandidátku několik jmen. Podobné spory se podle médií objevily i při sestavování kandidátky pro volby do pražského zastupitelstva. Babiš dnes řekl, že jsou to spekulace. Vedení ale podle Babiše rozhodlo o tom, že do Evropského parlamentu nemůžou kandidovat současní členové Poslanecké sněmovny. 
    
Podle Teličky výbor hnutí schválil kritéria, která musí kandidáti pro eurovolby splňovat. Patřila mezi ně například zkušenost s problematikou EU, jazyková vybavenost, zkušenost na mezinárodní úrovni a jakési názorové souznění s hnutím ANO. Jednotlivé kraje i vedení hnutí mohly navrhnout své kandidáty. 
 
zdroj: ČTK