Babyboxy pomáhají matkám v těžkých situacích

Diskuse, kterou otevřela některá média, zda je správné mít babybox pod dozorem kamer, není účelná ani korektní. Kamery nehlídají matky, které řeší problém v hraniční situaci. Prioritně chrání majetek.

Dne 28. října 2011 se po 17. hodině pokusila asi dvacetiletá žena v těžké životní situaci umístit dítě do babyboxu v budově radnice Městské části Praha 2 u vchodu z Jugoslávské ulice. Samotný babybox je umístěn ve zdi výklenku mimo dohled kamer. Rozrušené ženě se nepodařilo dítě do babyboxu uložit. Jejího počínání si naštěstí všiml kolemjdoucí, který ihned zavolal Policii. Na místo se také dostavila záchranná služba. Řešením složité situace mladé ženy se bude zabývat místně příslušné oddělení sociální prevence a sociálně právní ochrany dětí.

Radní městské části Praha 2 Kateřina Jechová, která má sociální politiku na starosti, k případu uvedla: „Institut babyboxů považuji za dobré řešení těch opravdu mezních životních situací. Je dobře, že můžeme nabídnout možnost lepší životní perspektivy dětem i v centru Prahy.“
 
Okamžitě po tomto neúspěšném pokusu byl prověřen technický stav babyboxu a bylo zjištěno, že je v pořádku a plně funkční.