Bohatý program na vánočních trzích v Praze 2

Nechat se unést příjemnou atmosférou Vánoc pod širým nebem můžete letos od 20. 11. do 24. 12. 2011, každý den včetně sobot a nedělí od 10.00 do 19.00 hod. 

Vánoční trhy nabízejí příchozím v 59-ti prodejních stáncích typické produkty těchto svátků. Poetické nápisy ve štítech každého stánku prozradí více: medový krámek, Levandulová, solné lampy, knihařství, Bylinná mýdlárna, dřevěné výrobky, vánoční perníčky, staročeský trdelník, Těchonická medoláda, vánoční ozdoby, keramické betlémy, dřevěné hračky a hlavolamy, umělecká batika, výrobky z ovčího rouna, umělecké šperky z drahých minerálů, sklenění Elfové a víly atd. Chybět nebude ani typické vánoční občerstvení, jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další. Vánoční strom s ručně malovaným betlémem bude letos zahalen stovkami LED žárovek do fialovo-purpurové záře.

Na letošních vánočních trzích na nám. Míru se představí občanská sdružení Cesta domů, Sdružení na pomoc dětem s handicapy a Shamanka. K prodeji výrobků ze svých chráněných dílen budou mít k dispozici v rámci bezplatného pronájmu od provozovatele trhů jeden stánek. Všechny návštěvníky srdečně zveme k návštěvě... Stánek č. 28 - Chráněné dílny.
 
Betlémská pošta na vánočních trzích na náměstí Míru
 
Chcete poslat originální vánoční pohled? Ve stánku Betlémského světla 17. 12. 2011 od 13 hodin na náměstí Míru nebudou skauti jen rozdávat Betlémské světlo, ale bude fungovat i Betlémská pošta. Každý bude mít možnost si nejen domů odnést plamínek z Betléma, ale v jeho světle napsat i vánoční přání svým přátelům a rodině.
 
Svíčky s Betlémským světlem i vánoční pohledy budou pro všechny návštěvníky trhů připraveny zdarma. Každý pohled bude opatřen pamětním razítkem a prostřednictvím příležitostné poštovní přepážky České pošty přímo odeslán.
 
Pro děti bude připravena malá dílnička, kde mohou přání nejen napsat, ale i s pomocí vánočních razítek dotvořit. Do stánku Betlémského světla vás zvou pražští skauti a skautky.