Changhong potvrdil pozici jedné z nejhodnotnějších společností světa

I když už jsou oslavy Nového roku za námi a z klidu vánočních svátků se rozjíždí naplno rok 2017, na druhé straně Spojených států amerických, ve městě neomezených možností Las Vegas, odstartoval 5. ledna největší veletrh spotřební elektroniky CES.  

Celý veletrh se nesl v duchu představování stále dokonalejšího konceptu virtuální reality, umělé inteligence, networkingu, smart technologií pro domácnosti, firmy a v neposlední radě také vylepšené technologie zobrazení dnes již běžného standardu vysílání 4k. Vzhledem k tomu, že se na veletrhu CES pravidelně objevují všechny přední světové značky, nemohla tam chybět ani společnost CHANGHONG.

„Naše expozice o rozloze 900 metrů čtverečních byla umístěna na lukrativním místě v centrální hale a byla návštěvníky velmi vyhledávána. Dokonce byl na stánku CHANGHONG slavnostně zahájen samotný veletrh CES a také oficiální konference, zabývající se novinkami uváděnými na této prestižní akci. A to za účasti všech předních představitelů naší mateřské společnosti v čele s prezidentem Changhong Group Zhao Yong, generálním manažerem Changhong Group Li Jin, předsedou akcionářů Changhong Guo Dexuan, a jeho zástupce Huang Dawen. Za CES to byl vicepresident organizační rady Karen Chupka a posledním významným členem byl viceprezident Čínské elektrotechnické komory Wang Guiqing,“ upřesnil obchodní a marketingový ředitel Changhong pro ČR a SR Jiří Mrkvička.

Na veletrhu CES představil CHANGHONG kromě jiného několik zásadních technologických novinek. „Začněme novým modelem 65Q3T 4k CHiQ TV, což by asi samo o sobě nebylo tak zajímavé, kdyby TV nebyla vybavena čipem dual core  A73 CPU 64-bit, který je prvním čínským čipem užívaným v TV a je vyroben ve spolupráci CHANGHONG a Hisilicon. Tento čip poskytuje nové možnosti a vlastnosti chytré TV CHiQ. Kromě mnohonásobně rychlejší odezvy oproti běžně používaným čipům u konkurence je to také lepší zvládnutí vyššího datového toku stejně jako možnost mnohem přesnějšího ovládání TV hlasem, a to i na větší vzdálenost od TV, než je běžné,“ vysvětlil Jiří Mrkvička.

Další zásadní novinkou, obdivovanou na stánku Changhong, byl nový smartphone CHANGHONG H2. K jeho standardním vlastnostem, odpovídajícím nejmodernějším přístrojům, bylo přidáno to nejzásadnější. Jde totiž o první smartphone na světě, který je vybaven molekulárním sensorem, což umožňuje při skenování například potravin určení obsahu tuku, sacharidů či bílkovin. CHANGHONG se tímto krokem snaží přinést zákazníkům nový a užitečný rozměr v užívání smartphonu.

Další samozřejmostí při prezentaci firmy bylo představení nových virtuálních 3D CHANGHONG brýlí v rozlišení 2k, které dokáží uživatele z jakéhokoliv místa, třeba z pohodlí obývacího pokoje, přenést do virtuální reality -  například lze navštívit nejznámější turistická místa ve světě. Kromě toho CHANGHONG představil i spousty novinek v oblasti bílé techniky, a to především nové modely lednic, vybavené vlastními chladícími agregáty Huayi, s nimiž mimo jiné dosáhl již skoro 20% tržního podílu v rámci celého světa.

Na veletrhu byl CHANGHONG i významně oceněn, a to přímo organizační radou CES za "Nejlepší Smart TV roku" a dále CHANGHONG CHiQ laser theater.

Expozici CHANGHONG navštívilo několik významných hostů, a to jak politických v čele s honorárním konzulem Číny ze San Francisca Luo Linquan, dále ze světa businessu vicepresident konkurenční LG Jo-Seong-jin, kterého kromě jiného zajímal právě nově představený smartphone H2.

V samotném závěru veletrhu si generální manažer CHANGHONG GROUP Li Jin převzal prestižní ocenění Global Top Brands 2016-2017 potvrzující fakt, že společnost CHANGHONG již několik let patří ke světovým lídrům a hlavně nejhodnotnějším společnostem světa. (met)