Cizinci okrádají turisty v luxusních hotelech

Policie pátrá po skupině cizinců hispánského původu, která okrádá turisty v luxusních pražských hotelech. Spáchali již minimálně 16 krádeží a způsobili škodu přes 1,5 milionu korun. Na policejním webu o tom informovala pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová.  

Zaměřují se výhradně na luxusní hotely. V prostorách hotelu se chovají jako klienti, přestože tam nejsou ubytovaní. "Pod různými legendami se dostávají do recepcí a jídelen, kde hostům kradou věci," uvedla mluvčí.

V Praze se cizinci zdrží vždy maximálně týden a poté odjíždějí. Používají například černé Audi 80 nebo světle zelenou Alfu Romeo 146 (rok výroby 1997-2000) s mezinárodní poznávací značkou Itálie. Ve spolupráci s Interpolem kriminalisté zjistili, že se tyto skupiny dopouštějí stejné trestné činnosti v celé Evropě a prokazují se španělskými a italskými pasy nebo doklady ze zemí Jižní Ameriky.
 
Na záznamech z hotelových kamer jsou zachyceni dva muži ve věku kolem 60 let a 35 let, oba jsou přibližně 170 centimetrů vysocí. Podle policie k nim patří i dvě ženy ve věku 30 až 45 let přibližně 165 centimetrů vysoké silnější postavy. Všichni mají snědší pleť a černé vlasy. Na sobě nosí velmi drahé luxusní oblečení a ženy mají hlavu zahalenou šátkem.
 
Policisté prosí veřejnost o pomoc při pátrání po skupině pachatelů. Jakékoliv informace mohou lidé volat na linku 158.
 
zdroj: ČTK