DACHSER Kladno – nová překládková hala v provozu

Společnost DACHSER Czech Republic spustila v Kladně provoz nové překládkové haly a přestěhovala se do nových administrativních prostor. Vlastní investice do logistické haly a nových kanceláří činí 225 milionů Kč a přinesla společnosti dalších 4 200 m2 skladových ploch a 2 000 m2 ploch pro administrativu.

DACHSER Czech Republic zahájil stavbu nové překládkové haly a čtyřpodlažní administrativní budovy v Kladně na podzim 2011. Předcházela tomu rozsáhlá sanace pozemků v areálu bývalého hutního provozu Poldi Kladno, a to včetně náročné likvidace ekologické zátěže. „Pro rozšíření našeho logistického areálu v Kladně jsme se rozhodli z důvodu stále narůstajícího množství exportů našich zákazníků a tedy i vyšší potřebě konsolidace zásilek,“ komentuje důvody pro investici Ing. Jan Polter, obchodní a marketingový ředitel DACHSER Czech Republic a.s.

Nové prostory navazují na stávající skladové objekty, celkem tedy logistický areál společnosti DACHSER Czech Republic v Kladně čítá 14 460 m2 skladových a překládkových ploch a 2 000 m2 s kancelářemi a zázemím. „Mysleli jsme i na další možnosti expanze společnosti, a proto naše pozemky nabízejí celkem 57 000 m2 s velkým prostorem pro případné rozšíření společnosti v budoucnu,“ říká Jan Polter.