Děti a studenti mohou do Národní galerie zadarmo

Děti a mládež do 18 let i studenti do 26 let mohou až do konce roku navštívit expozice Národní galerii (NG) v Praze zdarma. Nulové vstupné se vztahuje na české i zahraniční návštěvníky a platí od letošního dubna do prosince. ČTK o tom dnes informovala vedoucí marketingu a komunikace NG Šárka Pleslová a Komerční banka, která vstupenky za mladé uhradí. 

"Chtěli bychom, aby se sledování výtvarného umění stalo pro mladou generaci samozřejmou součástí jejich kulturního života," uvedl generální ředitel NG Jiří Fajt. Dlouhodobým cílem Národní galerie je podle něj co nejvíce zpřístupnit výtvarné umění veřejnosti, a to po vzoru muzeí například v Londýně či Washingtonu. 
    
Vstupné do Národní galerie se liší podle objektů, základní vstupné do Veletržního paláce (bez Muchovy Slovanské epopeje) činí 300 korun, snížené pro děti, studenty či seniory bylo stanoveno na 150 korun. Do dalších objektů stojí vstupenky zpravidla 150 korun, zlevněné pak 80 korun. 
    
Loni navštívilo Národní galerii v Praze více než 380.000 lidí, nejvíce - přes 64.000 - jich zamířilo do Veletržního paláce s expozicemi moderního umění. Mezi další objekty NG patří Valdštejnská jízdárna, Anežský klášter, Salmovský palác, Schwarzenberský palác, Šternberský palác nebo Palác Kinských. 
 
zdroj: ČTK