Děti jsou zase nemocné? Posilujte jejich imunitu.

Horečky, kašel, rýma…. Noční můra rodičů malých dětí. Pokud se však nachlazení, chřipky a další virózy u dětí často opakují, je nejvyšší čas začít posilovat jejich imunitu. Dobrou volbou je sáhnout po pomoci z přírodních zásob. Kromě čerstvého ovoce a zeleniny lze podpořit odolnost dětské imunity i speciálními produkty s potřebnou dávkou vitamínů, bylinek a dalšími přírodními složkami.

Co by měly přípravky pro posílení dětské imunity obsahovat?

Při výběru přípravků na podporu imunity u dětí je dobré sáhnout po přírodních variantách. Ve složení přípravků pak sledujte hlavně dostatek vitamínů C, B6, B12 a kyseliny listové, které jsou pro děti velmi účinné. Dále je to pak rakytník a echinacea (třapatka). Vhodný je také laktoferin, který se přirozeně vyskytuje například v mateřském mléce a pomáhá zvyšovat obranyschopnost organismu.

Jakou formu podávání zvolit? Tabletky, dražé, bonbóny nebo spreje?

„Samotná forma podávání může být u dětí klíčová. Kromě příjemné chuti, je sázkou na jistotu také tekutá forma, kterou děti lépe snášejí. Přípravky na podporu imunity jsou často ve formě tabletek, dražé či bonbonů, které děti nevydrží vycucat až do konce nebo je nedokáží snadno spolknout. Sprej lze ale snadno aplikovat pouhým vstříknutím do úst a pod jazyk,“ říká PharmDr. Petr Fifka ze společnosti Silvanols.

Tipy:

Immunospray KIDS

Sprej s výtažky podporujícími imunitu a celkový stav organismu  pro děti. Je složen z přírodní chutné šťávy z černého rybízu, extraktu z černého bezu, lysin hydrochloridu a vitamínu C, které spolehlivě podporují dětský imunitní systém a přispívají k jeho správné funkci, a stejně tak ke zdraví dýchacích cest. Důležitou složkou je zde také laktoferin, který je významným proteinem v těle a přirozeně se vyskytuje v mateřském kolostru po narození dítěte. Aplikuje se jednoduše vstřikem spreje pod jazyk, doplněk stravy vhodný pro děti od 2 let. Doporučená MOC je 182 Kč.

Rakytníková lízátka Larfasol na imunitu i zdravý krk

Rakytníková lízátka, vhodná nejen pro děti, jako doplněk stravy přispívají k regeneraci podrážděné sliznice krku, chrání jej a hydratují, navíc dodávají tělu vitamín C. Hlavními složkami lízátka jsou rakytníkový olej, kurkumin a pomerančová šťáva. Kromě atraktivní formy mají lízátka také příjemnou sladkou pomerančovou chuť. Jsou vhodná pro děti od 3 let. Doporučená MOC je 89 Kč (5ks) a 259 Kč (25 ks).