Děti mají v Braníku nový areál

Karel Voříšek, Gábina Partyšová, Markéta Hrubešová, ale také ostrá akce hasičů byla k vidění při otevření nového projektu zaměřeného na rodiny s dětmi - Kroužků na Vltavě. V areálu někdejší Vršovické vodárny v Braníku se sešlo asi 2000 dospělých a dětí. Účast hasičů byla neplánovaná, ale o to zajímavější. Na lanovém komplexu, který je největší svého druhu v Evropě, se totiž usídlil včelí roj!

Areál, svým zaměřením a komplexností v Česku skutečně ojedinělý, v sobotu 25.6. slavnostně otevřeli moderátor Karel Voříšek s radní Alexandrou Udženija a ředitelkou projektu Marií Růžičkovou. “Dětské hřiště je skutečně fantastické, určitě sem s rodinnou své setry budu chodit. A nabídka restaurací, zaměřených na rodiny s dětmi různého věku, je taky skvělá,” chválil areál Karel Voříšek. “Jsem ráda, že hlavní město zase udělalo vstřícný krok směrem k Pražanům. Věřím, že projekt Kroužky na Vltavě vdechne historickému skvostu život,” uvedla Alexandra Udženija.

Celý den tu byly pro děti připravený různé soutěže. Všichni ocenili zejména pohádkové postavičky, u kterých se jednotlivé disciplíny plnily. Zúčastnili se i potomci moderátorky Gábiny Partyšové a herečky Markéty Hrubešové. “Kristián je úplně nadšený,” komentovala program Gábina Partyšová, když se snažila syna dostat ze hřiště. Musela totiž odpoledne do práce. Markéta Hrubešová, známá svým vztahem k vaření, ocenila především umění kuchaře.

Pohodový den byl narušen jen včelím rojem, který se usídlil na nejvyšším bodě lanového centra. K jeho likvidaci byli přivoláni hasiči, kteří bodavý hmyz odchytli a odvezli na pro všechny bezpečnější místo. Ani tato neplánovaná akce neohrozila několikeré losování tomboly, ve které se vyhrávaly koloběžky od společnosti Intrea a zájezd od cestovní kanceláře Alexandria.

Otevřením hřiště pro veřejnost aktivita Kroužků na Vltavě nekončí. “Už od července chceme vyjít vstříc rodičům, kteří musí pracovat a jejich děti zůstávají v Praze,” uvedla Marie Růžičková. “Se začátkem prázdnin u nás začne fungovat hlídací centrum. Každý den zde budou různé sportovně - zábavné akce pro děti. A brzo se začnou ve zdejších prostorách konat i zájmové kroužky,” dodala ředitelka Kroužků na Vltavě.

www.praha2.cz