Dopravní opatření kvůli maratónu

V sobotu 12. a v neděli 13. května proběhne v Praze Volkswagen Maratonský víkend 2012. Kromě hlavního maratónského běhu, který odstartuje v neděli v 9.00 hodin na Staroměstském náměstí, je připraven ještě doprovodný program včetně nesoutěžních běhů. Na komunikacích dotčených touto tradiční sportovní akcí bude dočasně upraven dopravní režim – buď formou zákazu vjezdu, nebo zákazu parkování.

Jedná se o komunikace na území Městských částí Praha 1, 2, 4, 5 a 7. Trasa maratonu je stejná jako v loňském roce, s výjimkou malých úprav v Praze 7 a v Praze 5. Dopravní opatření se budou týkat jak individuální automobilové dopravy, tak provozu tramvajových a autobusových linek městské hromadné dopravy. Vzhledem k tomu, že trasa maratonu povede přes Karlův most, bude most v době průběhu závodníků uzavřen.

Plánek trasy a předpokládaná dopravní omezení provozu automobilové dopravy i MHD jsou k dispozici na webových stránkách Prague International Marathon (www.pim.cz), kde zájemci naleznou i další informace, včetně kompletního programu maratónského víkendu. Informace o změnách linek MHD budou také na zastávkách dotčených linek a na webových stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy www.dpp.cz .
 
Dopravní informace lze získat na bezplatné telefonní lince 800 165 102 , která je již v provozu denně od 9:00 do 18:00 hodin a v den závodu od 8:00 do 16:00 hodin. V neděli bude k dispozici od 8:00 do 16:00 hodin bezplatná dopravně-informační linka Magistrátu hl. m. Prahy 800 100 991.