DOVOLENÁ NA PLÁŽI S KVALITNÍMI OSUŠKAMI

Doba dovolených je tu, kromě slušivých plavek a účinných opalovacích krémů je dobré zaměřit pozornost i na plážový textil. Investice do kvalitních osušek se vrátí nejen v podobě dlouhé životnosti a extrémní odolnosti, ale i hebkosti a vynikající savosti. Díky originálním potiskům a barvám navíc budou na pláži nepřehlédnutelné. 

Plážové osušky musí být uzpůsobeny náročným podmínkám. Opakované smáčení slanou vodou, následné usychání na přímém a ostrém slunci a neustálé odírání pískem, kamínky a oblázky často zapříčiní, že levné a nekvalitní osušky můžeme po dovolené rovnou vyhodit. Kvalitní zboží však vydrží několik sezón a stále bude měkké, hebké a bude se pyšnit stejně sytými barvami jako nové. 

„Kromě koupě kvalitního výrobku je nezbytná i následná správná péče o něj. Ač to někomu může znít neuvěřitelně, nedoporučujeme používat aviváž. Ta totiž ulpí na povrchu vláken a dochází proto ke zhoršení absorpčních vlastností. Je třeba dávat pozor také na nadměrné množství pracího prostředku, které vede k usazování a má za následek blednutí barev i ztvrdnutí osušek. Ovšem ztrátu měkkosti způsobí i příliš málo pracího prostředku. Je tedy nutné pečlivě dávkovat prášek přesně podle hmotnosti prádla. Samozřejmostí by pak mělo být praní světlých a tmavých barev odděleně,“ radí majitelka butiku À La Maison Lenka Kocourková.
 
Osušky se obvykle vyrábějí ve velikosti 70 x 140 cm. Například německá firma Möve má ale v sortimentu plážové osušky v nadstandardní a uživatelsky velmi příjemné velikosti 80 x 180 cm. Jako materiál používá velurové froté, které má sametový vzhled a umožňuje potisk v zářivých barvách, jež plážové osušky velmi oživí. Společnost Möve byla v Německu průkopníkem v tvorbě potisku pokročilou technologií digitálního tisku, kdy již není nutné používat drahé šablony k tištění vzorů. 
 
Trendem letošní sezóny jsou extravagantní motivy a retro cestovatelské motivy, například socha Svobody či Eiffelova věž. Velmi oblíbené jsou osušky s fotorealistickými potisky – dřeva, kamenů či vody. Novinkou v kolekci značky Möve je rafinovaný design inspirovaný mozaikami římských lázní v parku postupimského zámku Sanssouci. Dalším oblíbeným námětem je živočišná říše, např. pestrobarevné ryby na barevném pozadí nebo motivy elegantních panterů s náznaky art deco. K plážovým osuškám neodmyslitelně patří také pohodlné župany a nechybí ani kolekce pro nejmenší.