EKOSPOL dokončil hrubou stavbu 187 bytů z posledních dvou etap projektu Panorama Kyje

Dlouhodobý developerský lídr EKOSPOL v minulých dnech dokončil hrubou stavbu 187 moderních bytů v sedmé a osmé etapě bytového areálu Panorama Kyje. Zájem o bydlení v této lokalitě je obrovský, všechny předchozí etapy se vyprodaly dlouho před dokončením stavby. Podobně tomu bude i nyní, v nabídce totiž zbývá jen posledních několik volných bytů. Po dokončení stavby plánované na letošní podzim vznikne zcela nová městská čtvrť s takřka tisícovkou bytů.  

„Stavební práce probíhají podle plánu a majitelé tak už konec roku stráví ve svých nových domovech. Atraktivní lokalita, která spojuje vynikající dopravní dostupnost, perfektní občanskou vybavenost s blízkostí zeleně, vytváří ideální prostředí pro rodinné bydlení. Panorama Kyje jsou jedním z největších rezidenčních projektů v historii Prahy, celkem jsme zde postavili téměř tisícovku nových bytů. Vznikla tak zcela nová městská čtvrť s vlastní autobusovou zastávkou,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva dlouhodobého lídra developerské výstavby v ČR EKOSPOLU.

Projekt nabízí ideální bydlení uprostřed přírody

Projekt Panorama Kyje vyrůstá mezi stanicí metra Rajská zahrada a Pražským okruhem. Sedmou etapu tvoří tři čtyř až pětipodlažní bytové domy s byty 1+kk až po 5+kk s rozlohou začínající na 29,5 metru čtverečního a končící na 118,6 metru čtverečního. Osmou etapu pak tvoří dva čtyř až pětipodlažní bytové domy, které nabídnou byty s dispozicemi od 1+kk až po 5+kk s rozlohou začínající na 31,5 metru čtverečního a končící na 119,1 metru čtverečního. Každý byt v obou etapách má buď předzahrádku, balkon nebo atraktivní střešní terasu. Součástí projektu je i dostatek podzemních parkovacích stání včetně krytých garážových boxů.

„V bezprostředním okolí projektu je velké množství zeleně jako stvořené pro aktivní trávení volného času. Nejblíže jsou malebné zahrádkářské kolonie, v docházkové vzdálenosti pak najdeme také Hloubětínský park, Kyjský rybník či Bažantnici. Díky velkorysým předzahrádkám i novému dětskému hřišti je projekt klenotem rodinného bydlení,“ vyzdvihuje okolí projektu Korec. EKOSPOL zde navíc financoval výstavbu dětského a sportovního hřiště, což ocení hlavně rodiny s dětmi.

Kyje se zejména v posledních letech staly vyhledávaným a žádaným místem pro rodinné bydlení. Není divu – unikátní lokalita dokonale splňuje všechny požadavky kladené na zdravé, čisté a přitom praktické moderní bydlení. Výhodou je zejména výborná dopravní dostupnost metra a dostatek zeleně. V Praze dnes těžko najdete místo, které vás osloví krásnou přírodou a výbornou dopravní dostupností více než právě Kyje.  

V okolí bytového areálu se nachází několik mateřských, základních a středních škol, ordinace lékařů a veterinární ambulance. V nedalekém Hloubětíně je k dispozici plavecký areál s množstvím nákupních center, škol a mateřských školek. Nákupní centrum Černý Most je vzdáleno jen jednu stanici metrem. Díky nedalekému Pražskému okruhu se lze dostat do centra Prahy do čtvrt hodiny.

Byty z obou etap jsou takřka vyprodány

Zájem o byty v posledních dvou etapách projektu Panorama Kyje je tak velký, že v nabídce zbývá jen posledních pár volných bytů. „V sedmé etapě máme už jen čtyři volné byty z 96, u osmé, jejíž stavba začínala později, je k dispozici ještě 17 volných bytů z 91. Najít pro ně majitele však nebude žádný problém, poptávka po bydlení v této lokalitě je totiž stále obrovská,“ zdůrazňuje Korec a dodává, že i tento projekt tak potvrdí dlouhodobý trend, kdy EKOSPOL své byty vyprodává před dokončením stavby.