Elektrická dráha slaví výročí

První elektrická tramvaj v české metropoli zahájila svůj provoz před 120 lety. Tramvaje Dopravního podniku hl. m. Prahy od té doby urazily v rámci pražské MHD téměř 5,8 miliardy vozových kilometrů a svezly více než 36 miliard cestujících.

U příležitosti oslav výročí uspořádá dnes 18. července 2011 mezi 10 a 11 hodinou speciální průvod historických a současných vozidel ze střešovického Muzea MHD na Letenské náměstí. V rámci defilé můžete zhlédnout 11 typů kolejových vozidel, od nejstarších historických až po současné. Ozdobou oslavy bude muzejní vůz č. 500, který vyjíždí pouze při mimořádných příležitostech, naposled ho Pražené spatřili v roce 2005. Průvod vyrazí v 10.00 hodin z vozovny Střešovice směrem na Letenské náměstí.

Dopoledne (od 11:00 do 12:00) vystoupí pěvecký sbor DPP a bude odhalen historický pomník věnovaný aktuálnímu výročí. Od 20 hodin je pro zájemce na Letné připraven zábavní program ve kterém vystoupí sbor Dopravního podniku a Malá kapela Vladimíra Kettnera, hrající staropražské písně. Od 21.30 bude Kinobus promítat film Dáma na kolejích.

V Národním technickém muzeu se v 15 hodin můžete těšit na otevření dopravní haly Národního technického muzea, kde od 18 hodin proběhnou speciální přednášky na téma 120. výročí první elektrické dráhy v Česku: První tramvajová trať v Praze , Současnost tramvajové dopravy v Praze, Vladimír List a projekt podpovrchové tramvaje v Praze a Praha v roce Zemské jubilejní výstavy 1891.