Film Padesát odstínů šedi vydělal za víkend dalších 11 milionů

Přepis erotického thrilleru Padesát odstínů šedi, který před týdnem zlomil rekord víkendové návštěvnosti českých kin, přilákal tento víkend dalších 75.584 návštěvníků. Ti v pokladnách kin nechali téměř 11 milionů korun. Kritikou spíše rozpačitě přijímaný snímek už za dva týdny podle Unie filmových distributorů vidělo 406.653 lidí. 

Druhé místo aktuálního žebříčku víkendové návštěvnosti kin opět zaujal americký animovaný a zčásti hraný dobrodružný příběh pro celou rodinu nazvaný SpongeBob ve filmu: Houba na suchu. Příběh mořské houby, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné hamburgery už celkem vidělo 151.672 malých a velkých diváků, tržby činí přes 20 milionů korun. 
    
Třetí je distribuční novinka - britsko-americký následník všech bondovek Kingsman: Tajná služba. Akční komedii o víkendu vidělo 25.610 diváků. Následuje animovaný americký rodinný snímek s názvem Zvonilka a tvor Netvor s 23.920 víkendovými diváky. Na pátém místě je nový český film Kobry a užovky s bratry Hádkovými v hlavní roli, který za první týden vidělo 16.829 zájemců. 
    
V první desítce skončily české komedie Babovřesky 3 a Hodinový manžel. Na svá konta nasbíraly už celkem 149.267, respektive 209.871 diváků. 
    
Aktuální výsledky poskytují Unii filmových distributorů provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.
 
zdroj: ČTK