Právě se nacházíte:

I kámen může hřát

Topné panely z přírodního kamene zatím u nás nejsou příliš známé a rozšířené. A je to škoda. Protože se jedná o krásné designové objekty, které však zároveň plní funkci plnohodnotného vytápěcího systému.   

Topení z přírodního kamene má řadu předností. Poskytuje přirozené sálavé teplo – jako od sluníčka – prohřívá stěny místnosti a všechny předměty v ní. Teplota v pokoji je rovnoměrně rozložená, a proto není velký rozdíl mezi teplotou u stropu a u země. Kromě toho při tomto způsobu vytápění nedochází k cirkulaci vzduchu, tím pádem ani k víření částic prachu, pylu či různých bakterií, jako při použití klasických radiátorů nebo topidel na tuhá paliva. Navíc díky teplejším stěnám a chladnějšímu vzduchu nedochází ke srážení vlhkosti na zdích, čímž se eliminuje vznik plísní. To vše ocení zejména alergici nebo lidé náchylní na onemocnění horních cest dýchacích. 

Možná si řeknete, že při dnešních cenách za elektřinu se provoz panelu z přírodního kamene prodraží, ale opak je pravdou. Platíte totiž jen to, co skutečně spotřebujete. Panel se určitou dobu nahřívá a potom, bez příjmu elektrické energie, vydává teplo do svého okolí desítky minut. Jeho provoz je proto úsporný, a to také z toho důvodu, že využíváte nízký energetický tarif. 

Pokud se rozhodnete pro topení z přírodního kamene, odpadají Vám starosti s instalací otopného systému, radiátorů, nepotřebujete platit žádné odborné montážní firmy, dokonce nepotřebujete ani komín. Montáž je velmi jednoduchá a topný panel lze umístit v podstatě kamkoliv. Je jen potřeba myslet na to, aby ve směru sálání nestála žádná překážka, která by bránila šíření tepla např. obývací stěna, skříň, sedací souprava apod.
    
Panel z přírodního kamene se hodí do každého prostoru. Interiér tím okamžitě získá osobitý charakter a punc výjimečnosti. Stačí si jen vybrat mezi mramorem, pískovcem nebo vápencem a originální kamenné topení může být ozdobou i Vaší domácnosti.

www.gemetherm.cz
obchod@interiordoors.cz
tel: 725 955 318