JAK PŘIPRAVIT INTERIÉR NA OSLAVY SVATÉHO VALENTÝNA

Svatý Valentýn je svátek, který pravidelně vyvolává rozporuplné reakce. Jedni se ho nemohou dočkat, jiné výlohy plné růžových srdíček a povinná romantika spíše otravují. Není však nutné kupovat bonboniéry s čokoládovými srdíčky v červeném staniolu ani kytice rudých růží a z jejich okvětních lístků vysypávat cestičky do ložnice. Mnohdy stačí zakomponovat do interiéru malý detail, který mu dodá potřebný romantický nádech a navíc v něm bude moci zůstat po většinu roku jako zajímavý a oživující doplněk. Inspiraci lze hledat třeba v interiérovém butiku À LA MAISON.

Rudá není jedinou barvou, která se hodí k vyzdobení valentýnského bytu. Romanticky působí třeba něžná růžová. Na slavnostně prostřeném stole se vyjímá moc hezky a v kombinaci s květy růží je ideální k navození té správné nálady. Stejně čistě a jednoduše působí i jemné ozdoby ve tvaru srdce složené ze stříbrných rolniček, korálků či plíšků. „Dají se zavěsit volně v interiéru nebo třeba na okno,“ vysvětluje majitelka butiku À LA MAISON Lenka Kocourková, který sortiment značky prodává.

K vytvoření valentýnské atmosféry stačí opravdu málo. Třeba příjemná vůně - růží, vanilky či pivoněk a mimózy. Katalytické lampy ji umí jemně rozptýlit do prostoru, zároveň vyčistit vzduch, a přitom vypadají krásně. Ve slavnostně vyzdobeném interiéru se vyjímají zvlášť efektně. 
 
„Oblíbenou klasikou jsou také svíčky. Ty kvalitní vydrží hořet i více než 150 hodin, není proto problém oslavu protáhnout klidně na několik dnů,“ dodává s úsměvem Lenka Kocourková.
 
Odvážnějším, kteří chtějí vyslat svým protějškům jasný signál, že 14. únor není jen tak obyčejným dnem, skvěle poslouží výrazné přehozy v rudé barvě, romantičtější duše mohou zvolit barvu růžovou.
 
A jaký dárek drahé polovičce pořídit? Nejlépe s láskou věnovaný praktický,.…
 
Koupelovou kosmetiku je možné hned vyzkoušet, po příjemné koupeli přijde vhod kvalitní župan a domácí obuv, ozvláštněné třeba třpytivými Swarovski kamínky.