Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

K léčbě s rozumným přístupem - i citem!

9. 06 2014 | Počátkem tohoto roku byla v Hlubočepském zámečku na Praze 5 otevřena poradna celostní péče ARIADNI (psychologie, alternativní medicína,…). O rozhovor jsme požádali Bc.Ludmilu Sedlákovou.

Otázka: Dobrý den, paní Ludmilo. Proč název ARIADNI?

Odpověď: Ariadni byla podle starověké legendy dívka, která pomohla pomocí klubka Théseovi, aby nezabloudil v labyrintu krétského krále Mínóa. I já se snažím dávat klientům ono pomyslné klubko o pomoci jim „vymotat se“ z potíží, kterými zrovna procházejí.

Otázka: Studujete medicínu a k tomu se věnujete alternativním způsobům léčby a psychologickému poradenství. Proč jste se dala na studia tak náročného oboru ?

Odpověď: Chápu, že studium medicíny v 45 letech asi vzbuzuje otázky. Vysvětlím to. Pomáhat lidem můžete mnoha způsoby. Já jsem si zvolila „léčení“ těla i duše. Ale jak můžete zodpovědně někomu pomoci, když neznáte exaktní vědu? Víte, jsem za to, že jsem se na medicínu dostala strašně vděčná. Mám v sobě více a více pokory k medicínskému vědění a k léčbě vůbec. Sama vím, jak strašlivě se klamou lidi různými nesmysly, počínaje překyselením organismu a konče šílenými produkty typu MMS. Lidé neznalí principů fungování těla se v těžké životní situaci chytají různých nadějí…a ty jim často jen vyprázdní kapsy a neuzdraví. Já jsem ráda, že díky medicíně mohu filtrovat nesmysly a naopak, vybrat si z ní to nejlepší, co pro své klienty potřebuju. Medicína je úžasná věda.

Otázka: Čemu se tedy hlavně věnujete?

Odpověď: No, kdybych to hodně zjednodušila, řekla bych, že se věnuji celému člověku. A vlastně je tím řečeno vše. Tedy když ke mně přijde člověk s nějakým neduhem, krom léčby těla se snažím i o léčení duše. Psychosomatika mě velmi oslovuje a s klienty podnikám cesty do jejich nitra a snažíme se nalézt příčiny chorob. Na druhé straně vím, že ačkoli psychika hraje mocnou roli jak v příčině nemoci, tak v uzdravování, pomáhám i tělu. K léčbě používám krom homeopatie ještě fyziologickou regulační medicínu (FRM). Tato metoda přišla z Itálie, konkrétně z milánské univerzity. Jde o léky často v homeopatických ředěních či nanodávkách, vyrobené i z látek tělu vlastních – tedy z hormonů, interleukínů, tkání.. Jde o medicínu nízkých dávek a léky jsou absolutně netoxické. Vlastně je to jakási hranice mezi homeopatií  a klasickou medicínou. To je přesně ono. Léčba je rychlejší a bez vedlejších účinků.

Otázka: A o čem je ten váš homeopatický wellness, či jak to nazvat?

Odpověď: No, o čem je? O mládnutí, o zdraví, o kráse a pohodě. Je to takový můj relax, abych neřešila stále jen složité otázky a těžké choroby. Tedy díky FRM mohu pomoci pleti zbavit se vrásek. Většina žen si nechce do sebe nechat vpichovat botulotoxin či hyaluronát. Důvody samozřejmě mohou být i finanční. Na univerzitě v Miláně vyvinuli přístroj, kterým mohu vpravit do podkoží krom kolagenu i další látky, které pracují s metabolickými procesy v kůži, chrání pokožku před volnými radikály a brání stárnutí. Funguje to znamenitě a bez jehel a toxinů. A pořád jsme na úrovni medicíny nízkých dávek…. To ale není vše, pracuji i s metabolismem tuků a díky preparátům, které podávám, se ženám upravuje chuť k jídlu a tlumíme systém odměna – jídlo. To většina z nás dobře zná. Snižuje se viscerální tuk a kdo by nechtěl omládnout a zhubnout.

Otázka: Zní to až moc jednoduše. Opravdu stačí jen brát preparáty?

Odpověď: Pokud jde o pokožku, tam jsou efekty omlazení vidět velmi dobře, samozřejmě, pokud nekouříte 20 denně a nepijete za den pouze 4 kafe. Inu, tahle část práce je tedy wellness nejen pro klientky, ale i pro mě. Odpočinu si u toho.

Otázka: Jak to tedy u Vás probíhá?

Odpověd: Já pracuji vždycky s celým člověkem. Tedy když za mnou přijde třeba mladá žena s onkologickým onemocněním, nebudeme asi primárně řešit vrásky. S pacienty s těžkou nemocí pracuji ráda. Zní to možná poněkud masochisticky, ale je to výzva. Pro mne i pro ně. Vždy se snažím o to, abychom spolupracovali s lékaři. Medicína dokáže divy, ale na druhou stranu lékař nemá na pacienta čas a prostor věnovat se i jeho emocím. Občas - a to říkám velmi nerada, slyším od klientů dost hrozné historky z lékařských ordinací, týkajících se necitlivého sdělování diagnóz či prognóz…a to by nemělo být!  S klienty dělám také různé techniky v oblasti psychiky. Vizualizace, kterými se dá stimulovat imunitní systém, různé psychologické metody vedoucí k tomu, aby se těžce nemocný člověk necítil jako bezbranná bytost vydaná na milost či nemilost přírodě, lékaři.  Vše je to o pokoře a zároveň lidské síle. Když se klienti uzdravují, je to nádhera. Právě díky studiu medicíny jsem schopna poradit, jaké doplňky jsou vhodné k léčbě a co je jen vyhazování peněz a samozřejmě léčím pomocí FRM, která dokáže zmírňovat nežádoucí účinky klasické léčby a pomáhat tělu. Osobně si myslím, že oddělit tělo od duše prostě nejde. Proto dělám to, co dělám.

Otázka: Když Vás tak poslouchám, nechápu, jak všechno stíháte. Práci, rodinu, studium..

Odpověď: Těžko. Ale mě to všechno strašně baví a proto to jde. Jen toho času bych potřebovala víc. Nemůžu ale jinak. Pracovat se zdravím druhých je obrovská zodpovědnost a chtít někoho léčit bez znalosti funkce těla prostě nejde. Bez medicíny bych byla jenom šarlatán – to je moje filozofie.

Otázka: Tak Vám moc děkuji za rozhovor a přeji, ať se Vám daří jak ve škole, tak v práci.

Odpověď: Já děkuji Vám.

 

Kontaktní údaje :  www.poradna-ariadni.webnode.cz   tel. 608 414 419

Diskuse

Čtěte více

Unikátní „mikrovlnka“ FT4 již brzy dokáže opravit výtluk či trhlinu na silnici za pouhých 15 minut

Česká společnost FUTTEC, autor patentu na unikátní systém celoročních oprav poruch asfaltových vozovek (výtluků a trhlin) prostřednictvím mikrovlnné technologie, se ve spolupráci se státním ...

Důležitá pravidla a několik tipů pro bezpečné cestování v letošním létě

Mnoho měsíců různých opatření a přísných omezení spojených s kontrolou šíření pandemie covid-19 je za námi. A většina z nás se těší na zaslouženou dovolenou. V boji s pandemií nemáme ale stále ...

Roste zájem o investice do nemovitostí. Vyplatí se investovat přes nemovitostní fond?

V poslední době stoupá zájem o investice do nemovitostí, jak hlásí řada developerů i realitních kanceláří, včetně společnosti Bidli holding. Mezi výhody především těch rezidenčních, patří ...

Příští týden otevřou tramvaje a autobusy přední dveře

Od příštího pondělí budou moci lidé nastupovat do autobusů a tramvají i předními dveřmi, také si budou moci sednout na přední řadu sedadel za řidiče. Dopravní podnik a ostatní dopravci ...

Lenka Mrázová: Jak vyjádřit ženskost v byznysu a podat výkon

Součástí letošního 12. ročníku akce Equal Pay Day byl již tradičně speed mentoring.  Každoročně u mentoringových stolů zasedají stovky žen, které si společně užívají atmosféru plnou ...

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO