Kolonial bude nabízet BIO zeleninu od Freshbedýnek

E-shop s potravinami Kolonial.cz rozšiřuje svou nabídku zeleniny. Nově ji zákazníkům nabídne v BIO kvalitě z českých i evropských ekofarem. Využije k tomu síť dodavatelů zásilkové služby Freshbedýnky. Ke dvěma stům padesáti položkám zeleniny a ovoce by v první fázi měla přibýt desítka bioproduktů. Na základě zákaznických preferencí pak Kolonial zařadí další.  

"Zájem o kvalitní zeleninu roste, sílí také tlak na sezonní produkty lokálních a malých dodavatelů," uvádí šéf e-shopu Kolonial.cz Petr Vyhnálek. "Paradoxně je to právě ovoce a zelenina, která vytváří nejrychleji rostoucí segment - tedy produkty, které jsme doposud byli zvyklí vybírat při nákupu očima. Rádi bychom proto naši nabídku ovoce a zeleniny pravidelně rozšiřovali."
BIO zelenina bude zákazníkům dodávána metodou just-in-time. V takovém případě není třeba ji uskladňovat, neboť dodavatel ji přiveze do skladu teprve těsně před tím, než za zákazníkem vyrazí příručí s nákupem. Tento systém zajišťuje maximální čerstvost a radikálně snižuje čas, který musí čerstvé zboží strávit na cestě.

Kolonial.cz v současné době zaváží pro více než 2 miliony obyvatel a skoro 1 milion domácností. Jeho závozová oblast pokrývá Prahu, střední Čechy, Plzeňsko, Hradec Králové a Pardubicko a je tak druhou nejdostupnější službou na trhu.