Nehoda kamionů uzavřela pražský okruh, zemřel jeden řidič

Pražský dálniční okruh uzavřela v obou směrech nehoda šesti kamionů, které se srazily se na přemostění přes Strakonickou ulici. Nehodu nepřežil jeden řidič kamionu, další tři jsou zraněni. Na okruhu policie uzavřela Cholupický tunel ve směru od brněnské dálnice D1 k plzeňské D5, v opačném směru auta neprojedou Lochkovským tunelem. ČTK to řekli mluvčí pražské policie, záchranné služby a hasičů a pracovník Národního dopravního informačního centra.  

V pěti ze šesti kamionů byli po nehodě zaklínění řidiči, jednoho z nich hasiči vyprostili už mrtvého, uvedl mluvčí pražských hasičů David Vratislavský. "Vyprošťovací práce pokračují," řekl ČTK před 13:00.
 
Policie dostala krátce po 11:00 hlášení o nehodě v Lochkovském tunelu, kde dodávka narazila do stěny, uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Nehoda omezila dopravu na okruhu a kamiony se kolem 11:30 srazily v koloně. "Máme tam větší počet sanitek, je tam i vrtulník, protože jde o dopravní nehodu s více zraněnými," řekla mluvčí záchranné služby Jiřina Ernestová.
 
Lochkovský tunel byl zhruba tři čtvrtě hodiny uzavřen ve směru k plzeňské dálnici D5, policie v něm obnovila provoz kolem poledne. Uzavřený ale zatím zůstal v opačném směru od plzeňské dálnice, sdělil ČTK pracovník NDIC. Do Cholupického tunelu se mohla auta vrátit ve směru k D1 po necelé hodině kolem 12:20, ve směru od brněnské dálnice byl ale nadále uzavřen, aby auta před nehodou nestála v tunelu.
 
Autor: ČTK