Noční exkurze do metra Florenc

Dopravní podnik hl. m. Prahy připravil pro zájemce možnost unikátní exkurze do zázemí stanice metra Florenc. V noci z 1. na 2. prosince 2011 si tak můžete prohlédnout běžně nepřístupné prostory metra.

Cílem této akce je ukázat cestujícím místa, kam se běžně nedostanou. Budete mít možnost si prohlédnout měnírnu a systém napájení pražského metra, strojovnu eskalátorů a zabezpečovací systém metra nebo vstoupit do kolejiště. Kromě toho na vás čeká ukázka řízení jízdy vlaků, prohlídka čerpací stanice a systému odčerpávání spodních vod z metra, vzduchotechniky metra včetně vstupu do větrací šachty. Na všech místech bude pro vás připraven odborný výklad.

Počet návštěvníků exkurze je z bezpečnostních důvodů omezen na dvacet osob na jednu prohlídku. Během noci z 1. na 2. prosince se uskuteční čtyři prohlídky.
 
Prohlídka je fyzicky náročnější (schodiště, žebříky, chůze kolejištěm), proto se jí nemohou zúčastnit lidé s omezenou pohyblivostí. Exkurze není vhodná také pro lidi trpící klaustrofobií a alergií na prach. Podmínkou účasti na prohlídce je dosažení 18let. Do podzemních prostor všem zájemcům doporučujeme vzít baretku a rukavice. Na místo setkání přijďte minimálně 15 minut před začátkem prohlídky.
 
Termín akce: 1. 12. 2011 - 2. 12. 2011 3:00