NOVÉ BYTY V PROJEKTU HYACINT MODŘANY BYLY ÚSPĚŠNĚ ZKOLAUDOVÁNY

Developerská společnost YIT zkolaudovala poslední budovu svého rezidenčního projektu Hyacint Modřany na Praze 12. Jedná se opět o nízkoenergetický dům, který přináší kvalitní, úsporné a zdravé bydlení ve finském stylu. Severská architektura zaznamenala v Modřanech velký úspěch, což dokládá i to, že všech 82 bytů budovy A bylo prodáno už čtvrt roku před kolaudací. Noví obyvatelé se do nich nastěhují v průběhu jara a léta.   

Rezidenční areál Hyacint Modřany je typickým projektem původem finského developera YIT. „Severský design a architektura získává v České republice oblibu pro svoji funkčnost, střídmé elegantní tvary a čistotu linií. Tyto prvky a další typicky finské pojetí interiéru tak nalezneme i v projektu Hyacint v Modřanech. Byty jsou vybaveny zasklenými balkony, které mohou sloužit jako plnohodnotné místo k relaxaci i za chladnějších dnů. Finové své balkony často obkládají dřevem nebo si zde zřizují zimní zahrady. Někteří majitelé bytů pak využili naší nabídky na vybudování sauny a budou si tak moci doma užívat pravý finský odpočinek,“ říká Marek Kontriš, marketingový manažer YIT Stavo. Standardem lokalit, v nichž YIT staví, je rovněž dobrá dopravní dostupnost, kvalitní občanská vybavenost a zeleň obklopující bytový areál: „Dalším bonusem je nízkoenergetické provedení našich bytových domů, díky kterým majitelé výrazně ušetří za provozní náklady, zejména za vytápění,“ dodává Marek Kontriš. 

Další nové projekty má YIT aktuálně ve výstavbě. Svým projektem Suomi Hloubětín se posouvá od výstavby menších a středně velkých bytových domů až k rozvoji územních celků, s nímž má bohaté zkušenosti v mateřském Finsku. Na ploše 9hektarového brownfieldu buduje novou čtvrť s bytovými domy a viladomy. V první fázi staví etapu Espoo se 149 byty. Do aktuální nabídky YIT patří také stylový projekt Talo Kavalírka s 98 jednotkami, který vzniká na rozhraní Košíř a Smíchova. Svým konceptem zapadá do tradiční pražské zástavby, ale současně v prostředí vyniká promyšlenými finskými prvky. Nejnovějším počinem developera je rezidenční areál Koivu Zličín, kde ve dvou etapách vyroste 154 bytů. Do lokality vzdálené 5 minut od metra přinese bydlení plné zeleně, sportu a zábavy. Nové byty všech připravovaných projektů YIT jsou již v prodeji prostřednictvím vlastního obchodního oddělení společnosti.