O2 arena v listopadu nabídne koncert k výročí úmrtí Petra Hapky

Textař Michal Horáček připravil a osobními vzpomínkami na třicetiletou spolupráci uvede 25. listopadu v O2 areně v Praze koncert nazvaný Petr Hapka žije!. Vystoupí osmdesátičlenný Český národní symfonický orchestr a také sólisté, kteří zahrají Hapkovy filmové melodie. Jeho písně zazpívají Jaromír Nohavica, Lucie Bílá, Vojtěch Dyk, Jana Kirschner, Aneta Langerová, Ondřej Ruml, František Segrado, Lenka Nová a Szidi Tobias. ČTK o tom informoval Jaroslav Svoboda, vedoucí programového oddělení O2 arena.

"Koncert nebude přenášen ani zaznamenáván televizí, rozhlasem ani internetovými servery a nechystá se jeho vydání na DVD. Vnímat jej může pouze ten, kdo se ve výroční den skladatelova úmrtí dostaví do O2 areny, aby se s jeho hudbou setkal osobně," uvedl Svoboda. Vstupenky v cenách od 490 korun budou v prodeji v síti Ticketportal od 13. března. 
    
Hapka zemřel loni 25. listopadu, bylo mu 70 let. Hapka se potýkal s vážnou nemocí, žil doma v Okoři, kde se o něj starala rodina. Předloni v březnu se Hapka podrobil operaci kyčelního kloubu, pak se u něj projevila Alzheimerova choroba. Památce autora mnoha hitů, jako jsou například Levandulová, Dívám se dívám, S cizí ženou v cizím pokoji nebo Štěstí je krásná věc, se 4. prosince během mše v zaplněné bazilice sv. Petra a Pavla na pražském Vyšehradě poklonili známí umělci, veřejnost i motorkáři, kteří se postarali o doprovod rakve. 
    
Hapka je znám především jako autor i interpret řady písní. Spolu s textařem Horáčkem se podílel na desce Hany Hegerové Potměšilý host či albech s více interprety V Penziónu Svět a Citová investice. Patřil také k nejplodnějším a nejvýraznějším autorům filmové hudby. Je podepsán například pod hudbou k filmům Tisícročná včela, Páni kluci, Den pro mou lásku, Panna a netvor, Deváté srdce nebo Kráva. 
 
zdroj: ČTK