Obchodní skupina společností Accenture a Microsoft pomůže firmám v cestě za prosperitou

Accenture a Microsoft Corp. spolu s jejich společným podnikem Avanade ohlašují založení skupiny Accenture Microsoft Business Group. Tato nová skupina navazuje na dlouhodobou strategickou alianci těchto firem a rozšiřuje společnou oblast služeb a rozvoj řešení pro pomoc při překonávání disrupce a vedení transformace pro klienty v různých odvětvích. Avanade založily firmy Accenture LLP a Microsoft Corporation roku 2000, většinový podíl má Accenture.

Klienti po celém světě se svěřují do rukou Accenture, Microsoftu a Avanade, aby jim tyto firmy pomáhaly vytvářet nové strategie a řešení, které povzbudí inovace a jejich růst v digitální éře. Nová organizace, která má stejné cíle, reprezentuje dosud nejrozsáhlejší partnerské investice do využití potenciálu technologie Microsoft. V návaznosti na úspěch Avanade bude skupina sdružovat více než 45 000 fundovaných odborníků – a bude z ní tak největší skupina expertů pro řešení Microsoft na světě. Nové společné produkty a služby vybudované na cloudu Microsoft umožní klientům zapojovat své zákazníky novými způsoby, podporovat zaměstnance, vytvářet nové provozní koncepce a vymýšlet nové produkty a služby.

Skupinu Accenture Microsoft Business Group povede Emma McGuiganová , senior managing director Accenture, která ve firmě pracuje více než 20 let a zastávala zde různé technologické manažerské pozice. Adam Warby bude i nadále CEO společnosti Avanade.

„Vytvoření Accenture Microsoft Business Group je významným krokem vpřed v našem vztahu s Microsoftem, který trvá již po desetiletí. Spojuje dohromady rozsáhlé zkušenosti Accenture v oboru, transformační dovednosti a výkonné digitální technologie Microsoftu a specializaci Avanade na ekosystém Microsoftu,“ uvedl Paul Daugherty, šéf Accenture pro technologie a inovace a předseda představenstva Avanade. „Poptávka po digitální transformaci využívající cloud nikdy nebyla větší. Spojujeme významné schopnosti našich firem a přinášíme tak klientům inovace a možnost tuto poptávku uspokojit.“

Judson Althoff, výkonný viceprezident sekce Worldwide Commercial Business v Microsoftu uvedl: „Každá firma se jednou stane digitální společností. V návaznosti na naše úspěšné partnerství s Accenture a Avanade pomůžeme našim klientům rozvíjet inovace v širokém měřítku a povedeme je na cestě k úspěšné budoucnosti. Základem naší mise je umožnit každému člověku a každé organizaci na světě dokázat více.“

„Tato nová obchodní skupina spojuje technologické možnosti a zkušenosti našich společností, aby pomáhala klientům transformovat jejich byznys a stát se inteligentními podniky,“ prohlásil Bhaskar Ghosh z Accenture Technology Services, ředitel skupiny.

Vzhledem k tomu, že v rámci různých odvětví často dochází k inovacím a digitální disrupci, skupina se bude podílet na investicích do funkčních oborových řešení založených na technologiích Microsoft, jejichž cílem bude poskytovat klientům komplexní soubor služeb zaměřených na uživatelské zkušenosti, analytiku a AI, cloud, bezpečnost, IoT a jiné klíčové oblasti.

Nová skupina bude pomáhat organizacím napříč různými obory a bude klást důraz na pomoc klientům při přechodu na cloudové řešení Microsoft Azure a účinné využití dat a umělé inteligence, optimalizaci obchodních procesů se systémem Microsoft Dynamics 365 a podporu moderní práce se službami Microsoft 365.

Accenture spolu s Avanade dosud dodaly více než 35 000 Microsoft projektů pro více než 4 000 klientů po celém světě a pomohly společnostem jako je Carlsberg a Canada Mortgage and Housing Corporation (CMHC) v cestě za pokrokem v digitální transformaci.

„Cílem našeho programu digitalizace je ještě lepší zákaznický zážitek pro všechny, kteří mají rádi Carlsberg a naše pivo. Se společnostmi Accenture, Microsoft a Avanade jsme navázali úzkou spolupráci při přechodu naší důležité IT infrastruktury na veřejný cloud Microsoft Azure,“ uvedl Mark Dajani, CIO a senior viceprezident Global Business Services ve skupině Carlsberg. „Tento přechod se týkal více než 150 TB dat na 600 serverech a 200 aplikací, které slouží více než 10 000 zaměstnanců v regionu západní Evropy. Přechod na cloud nám poskytl lepší přehlednost IT operací a umožnil nám urychlit inovace pomocí umělé inteligence, DevOps a analytiky.“

„Pustili jsme se do transformace našich technologií a byznysu, aby naši zaměstnanci mohli lépe pomáhat Kanaďanům při řešení svých bytových potřeb,“ řekl Paul Mason, vedoucí pro informační technologie v Canada Mortgage and Housing Corporation (CMHC). „Naše úzká partnerská spolupráce s Accenture a Avanade umožnila zavést řadu řešení od Microsoftu, která nám pomáhají transformovat zákaznickou a zaměstnaneckou zkušenost, vytvářet nová úžasná řešení týkající se bydlení a podporovat neustálé inovace v našem odvětví. Digitální myšlení je významným aspektem naší práce v posledních letech a technologický pokrok je vitální složkou pokrokové strategie naší společnosti.“

Firmy Accenture a Avanade byly jmenovány společností Microsoft Aliančními partnery roku již čtrnáctkrát a Accenture byla v poslední době na vrchlu žebříčku analytické firmy HFS Research v jejich žebříčku Top 10 pro AI služby Microsoftu v roce 2019.