Od pondělí se po uklouznutí zranilo v Praze 90 lidí, třetina dnes

Od pondělí se po uklouznutí na sněhu, náledí a ledovce zranilo v Praze 90 lidí, z toho jen dnes tři desítky. ČTK to řekla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. Pět lidí se také dnes zranilo při hromadné nehodě na ledovce. I celkový počet zásahů pražské záchranky tak kvůli počasí roste.  

V pondělí, kdy v Praze začalo silně sněžit, se počet výjezdů záchranné služby zvýšil o devět procent nad dlouhodobý průměr, který činí 300 zásahů za den. V dalších dnech se množství zásahů vrátilo k normálu, ale dnes úrazů opět výrazně přibylo kvůli ledovce a náledí. "Dnes bylo úrazů po uklouznutí zatím 30 a od začátku týdne celkem 90," řekla ČTK v poledne Ernestová.

Právě na ledovce se dnes ráno také stala hromadná nehoda šesti aut na Pražském okruhu. Při havárii utrpělo středně těžká zranění pět lidí - čtyři ženy a jedenáctileté dítě.

Po pádech na kluzkých cestách nejčastěji ošetřují zdravotníci podle mluvčí zranění končetin, hlavy a páteře. Kromě zhmožděnin, tržných ran či zlomenin také otřesy mozku či vymknuté klouby. Vyjíždět však museli záchranáři i k několika podchlazeným. "Riziko podchlazení se netýká pouze osob bez přístřeší. Nebezpečné je spojení většího množství alkoholu a následného odpočinku v parku na lavičce," upozornila Ernestová.

zdroj: ČTK