OTEVŘENÍ EXKLUZIVNÍ VINOTÉKY DOM PÉRIGNON P2 V HOTELU MANDARIN ORIENTAL

Hotel Mandarin Oriental je pětihvězdičkový luxusní hotel, nacházející se uprostřed historických památek na malebné Malé Straně. Je proslulý vysokou úrovní svých služeb. K nim nyní patří i exkluzivní zážitek v elegantní vinotéce Dom Pérignon P2, která nabízí speciálně připravené menu párované s ikonickým šampaňským vínem Dom Pérignon. 

Nově otevřená stylová vinotéka Dom Pérignon P2 je ukryta v prostorách pod restaurací Spices hotelu Mandarin Oriental. Kulinářský zážitek umocní unikátní prostor sklepení bývalého dominikánského kláštera, který pojme 6 až 20 hostů. Šéfkuchař Stephen Senewiratne připravil unikátní Dom Pérignon Menu tak, aby bylo v dokonalé harmonii s charakterem legendární značky Dom Pérignon z francouzského opatství Hautvillers. Menu je speciálně párované s ročníkovými víny Dom Pérignon Vintage 2009, Dom Pérignon Rosé Vintage 2005 a ikonou značky Dom Pérignon P2 2000. Cena menu pro jednu osobu je 7 750 Kč / 299 €.

Ikona šampaňského domu Dom Pérignon – P2 2000

Ročník 2000 byl charakteristický neustálým střídáním chladného a deštivého počasí s horkem a bouřkami. Léto bylo nejisté a pochmurné. Během pár posledních srpnových dnů se ale počasí zázračně vylepšilo a svou přízeň zachovalo až do konce sklizně.

Zatímco Dom Pérignon Vintage 2000, poprvé uvedené v roce 2008, odhalovalo harmonickou kombinaci svěžesti a zralosti, Dom Pérignon Plénitude 2 (P2) představuje zcela nový výraz. Prodloužená doba zrání (dohromady 16 let) umožnila vzniknout vínu na vrcholu energie a vitality, které se stalo výrazným a majestátním zpodobněním značky Dom Pérignon. Zákazníci restaurace Spices hotelu Mandarin Oriental jej mohou ochutnat v rámci degustačního Dom Pérignon Menu.