Pódiová vystoupení dětí z mateřských a základních škol

Ve středu 15.6.2011 se uskutečnila tradiční Pódiová vystoupení dětí z mateřských a základních škol a zařízení pro volný čas v Praze 2. Náměstí Míru bylo téměř celý den zaplněné dětmi i dospělými diváky, kteří se přišli podívat na hudební, taneční či dramatická vystoupení dětí z Prahy 2. Akce se zúčastnilo více než 400 účinkujících dětí. Slavnostního zahájení se zúčastnila zástupkyně starosty Mgr. Michaela Marksová.

Děti z mateřských škol zpívaly písničky z pohádek a z večerníčků, přednášely říkanky nebo tancovaly na dětské lidové písně. Žáci ze základních škol předvedli pásmo básní, instrumentální skladby, zazněly písně různých žánrů, dívčí taneční skupina zaujala indickým tancem ve stylu Bollywoodu. Představit se přišly i děti navštěvující volnočasová zařízení v Praze 2, které divákům například zatančily street dance, latinsko-americké tance, velký úspěch sklidily také mažoretky. Skupina sportovně zaměřených chlapců z o.s. Palaestra předvedla ukázky boxerské průpravy.

Děti měly možnost ukázat, co se za uplynulý školní rok naučily. Jednotlivá vystoupení byla pečlivě připravená, programová skladba byla pestrá a zajímavá. Dětem i jejich pedagogům patří za jejich výkony dík a uznání.

Akci pořádal Odbor školství a kultury ÚMČ Praha 2.

www.praha2.cz