Policie stíhá úřednici středočeského úřadu, radila s úplatkem

Policie navrhla obžalovat úřednici krajského úřadu Středočeského kraje, která prý figurovala v případu tehdejšího manažera Pražské vodohospodářské společnosti (PVS) a jeho komplice. Manažer a komplic si podle kriminalistů řekli o úplatek přes 1,5 milionu. Úřednici teď policisté navrhli obžalovat proto, že podle nich manažerovi radila. Uvedla to televize Nova.

PVS se na potýkala s úplatkářskou kauzou na počátku roku. Detektivové z protikorupční policie v lednu zadrželi dva muže po převzetí úplatku ve výši 1,6 milionu korun, který měl zajistit kladné stanovisko PVS ke stavebnímu povolení na stavbu na území Prahy. Jedním z mužů byl tehdejší ředitel divize rozvoje PVS Petr Krupička. Protikorupční policie případ podle svého mluvčího Jaroslava Ibeheje stále vyšetřuje.

Nova uvedla, že úřednici, specialistku na veřejné zakázky středočeského krajského úřadu, tehdy policisté vyslýchali jen jako svědkyni. Nyní ale dospěli k závěru, že Krupičkovi při sjednávání úplatku pomáhala. "Měla podle našeho zjištění radit jedné obviněné osobě a následně ho i psychicky podporovala s tím, že nic nehrozí při převzetí tohoto úplatku," řekl Nově Ibehej.
 
V souvislosti se Středočeským krajem se v těchto dnech mluví hlavně o případu bývalého hejtmana Davida Ratha. Policisté ho zadrželi v polovině května s krabicí, v níž bylo sedm milionů korun. Podle kriminalistů to byl úplatek za zmanipulovanou zakázku týkající se opravy buštěhradského zámku. Poslanci hrozí v případě odsouzení až dvanáctileté vězení.
 
zdroj: ČTK