Pozor na falešný parkovací lístek, jeho použití je trestné

Magistrát hl. m. Prahy upozorňuje řidiče, aby kupovali parkovací lístky do modrých zón placeného státní pouze v místech k jejich prodeji určených – tedy na úřadech Městských částí Praha 1, Praha 2, Praha 3 a Praha 7, na jejichž území jsou parkovací zóny zřízeny.

„Pokud koupí lístky mimo tato prodejní místa, budou to s největší pravděpodobností padělky. Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy nám poskytlo podrobnější informace o rozdílech mezi originálem a falešným parkovacím lístkem včetně vyobrazení,“ uvedla tisková mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy Tereza Krásenská s tím, že jsou k dispozici médiím i veřejnosti na portálu www.praha.eu.

Podle výsledku policejní akce v centru města, která proběhla minulý týden, se falešné dvou a desetihodinové parkovací lístky totiž stále vyskytují. Kriminalisté během dvou hodin odhalili více než 80 vozidel, která zde parkovala s padělaným lístkem. Policie zjišťuje, kde řidiči padělky získali. Navíc jim hrozí, jak již bylo zveřejněno v prosinci minulého roku, kdy byli zadrženi dva distributoři falešných parkovacích lístků, trest odnětí svobody až na jeden rok – stejně jako distributorům.

www.praha2.cz