Právě se nacházíte:

Praha 2 využívá e-aukce

Ve čtvrtek 3. listopadu proběhla e-aukce na sdružené služby dodávky elektrické energie pro ÚMČ Praha 2 na rok 2012. V úterý 8. listopadu schválila Rada městské části Praha 2 na svém řádném 18. řádném jednání doporučení hodnotící komise vítěze soutěže o podlimitní veřejnou zakázku.  

Zadávací kolo e-aukce začalo 1. listopadu a skončilo 3. listopadu. V jeho průběhu se přihlásilo do soutěže osm obchodníků, kteří splnili zadávací a kvalifikační předpoklady veřejné zakázky. Auditovaná hodnota objemu požadovaného množství elektrické energie byla 3 784 814 Kč. Samotná soutěž netrvala ani hodinu. Před aukcí byla nejnižší cena 4 005 463 Kč, konečná cena 3 613 355 Kč. Městská část tak ušetřila 171 459 Kč.

„Jsem rád, že nám využití tohoto transparentního a navíc poměrně pohodlného způsobu nákupu dokázalo ušetřit slušnou částku peněz. Elektronickou aukci jsme použili podruhé. Dnes testujeme příslušné programové vybavení, abychom tento způsob veřejných zakázek mohli aplikovat i v ostatních případech. To je v době, kdy na všech stranách chybí peníze, důležité,“ uvedl starosta Jiří Paluska.