Pražský DPP zastaví metro A mezi Depo Hostivař a Náměstí Míru

Pražský dopravní podnik (DPP) chystá tento víkend další výluku metra. Soupravy nepojedou od soboty 15. listopadu do pondělí 17. listopadu na trase metra A mezi stanicemi Nádraží Hostivař a Náměstí Míru. ČTK to dnes sdělil mluvčí DPP Jiří Štábl. Naposledy zastavil dopravce metro na celé trase A během uplynulého víkendu.

"Dojde ke kompletní výměně dvou výhybek, které zajišťují přímý provoz mezi Želivského a Strašnickou. Souběžně se bude provádět oprava trakčních kabelů v měnírně ve stanici Jiřího z Poděbrad," řekl ČTK Štábl.
 
Dopravce v denním provozu zavede náhradní tramvajovou dopravu XA, která pojede ze stanice I. P. Pavlova přes Náměstí Míru a Floru na Želivského. Konečnou bude mít ve stanici Nádraží Strašnice. Linky číslo 5 a 11 pojedou po svých obvyklých trasách.
 
V rámci autobusové dopravy linky číslo 111 a 329 budou ze Skalky prodlouženy přes zastávku Na Hroudě na Strašnickou. Linka číslo 125 pojede ve směru od Sídliště Petrovice ze zastávky Nádraží Hostivař přes zastávky Hostivařská, Na Groši, Zahradní Město, Na Hroudě do zastávky Strašnická. Linky 223, 263, 266, 364 a 366 budou z Depa Hostivař prodlouženy na Želivského.
 
Zmíněné výluky na trase A nejsou jediné, ke kterým letos pražský DPP přistoupil. Například ve druhé polovině října nejezdilo metro kvůli opravám na trase C mezi stanicemi Muzeum a Budějovická. Tento víkend byla zase výluka na trase A mezi stanicemi Dejvická a Můstek. O Velikonocích nejezdilo na celé trase A, kdy DPP opravoval několik výhybek najednou.
 
zdroj: ČTK