Pražský motoráček opět vyjíždí

Loňský úspěch Pražského motoráčku, který jezdí z hlavního nádraží do Řep, se bude určitě letos opakovat. Pražané si tuto romantickou jízdu totiž oblíbili jako výletní trasu.

Historický vůz jezdí po bezesporu nejkrásnější železniční trati na území Prahy. Letos tomu bude každou sobotu a neděli od 7. května do 30. října. Využít ho lze i o státních svátcích 5. 7., 6. 7. a 28.10. 2011.

Jízda motoráčkem trvá 30 minut. Vlak zastavuje ve stanicích Praha-Smíchov severní nást. – Praha-Žvahov – Praha-Jinonice – Praha-Cibulka – Praha-Stodůlky a Praha-Řepy. Tam lze jízdu skončit a doběhnout na nedalekou tramvajovou smyčku a svézt se do centra anebo jet zase zpět.

Po dohodě s obsluhou vlaku je možné vzít s sebou i kolo. Je to nutné kvůli omezené kapacitě. Jízdní kolo je možné přepravit, máte-li jízdenky PID, bez poplatku.

Ve spojích Pražského motoráčku platí jízdní doklady PID (Pražské integrované dopravy). To znamená, že cestující s platným časovým kuponem pro pásma P a 0 (pražská tramvajenka) mohou cestovat bez nutnosti nákupu další jízdenky. Cestující mohou použít také jízdní doklady PID pro jednotlivou jízdu, konkrétně přestupní jízdenku PID pro Prahu v ceně 26 Kč (děti ve věku 10–15 let za 13 Kč, děti do 10 let cestují zdarma, pokud prokáží věk). Tuto jízdenku je nutno před nástupem do vlaku označit v označovači v železniční stanici (zpravidla na nástupišti, ve stanici Praha hl. n. u vstupu do podchodů, popř. lze při přestupu využít také jízdenku již předem označenou v jiném dopravním prostředku PID) a její časová platnost je 75 minut od označení. Jízdenku lze zakoupit i přímo ve vlaku u průvodčího, a to podle tarifu dopravce KŽC Doprava, s. r. o.