Případ střelby na auto, při níž zemřela žena, inspekce odložila

Inspekce dospěla k závěru, že policista, který v únoru střílel v Praze na ujíždějící auto, trestný čin nespáchal. Střela zabila ženu ve voze. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) věc odložila, informovala ČTK mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Podle ní však byla proti odložení věci podána stížnost, o které bude rozhodovat státní zástupce.

Událost se stala 1. února ve Strakonické ulici na pražském Zlíchově. Policisté se tehdy snažili zastavit ukradené auto, řidič ale začal ujíždět. Podle policie se srazil se služebním vozem a snažil se najíždět na policistu. Policista poté ze služební zbraně několikrát vystřelil na spodní část vozidla, řidič ale začal ujíždět Strakonickou ulicí v protisměru. Po několika stovkách metrů z auta vystoupil a utekl, ve voze zůstala mrtvá žena.

Pětadvacetiletého řidiče Václava Hlinovského policie dopadla po osmi dnech. Mladík se při zadržení v obci Chodouň na Berounsku pokusil o útěk. Protože byl již dříve odsouzen za majetkovou trestnou činnost, převezli jej policisté rovnou do pankráckého vězení. V minulosti byl údajně dvacetkrát stíhán za majetkovou a násilnou trestnou činnost.
 
Inspekce incident prověřovala s podezřením na spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.
 
zdroj: ČTK