Příští týden otevřou tramvaje a autobusy přední dveře

Od příštího pondělí budou moci lidé nastupovat do autobusů a tramvají i předními dveřmi, také si budou moci sednout na přední řadu sedadel za řidiče. Dopravní podnik a ostatní dopravci v rámci Pražské integrované dopravy tak reagují na uvolňování opatření proti šíření nemoci covid-19.

Povinnost nosit ve všech vozech respirátor nebo nanoroušku, a to i na zastávkách, platí nadále. Navíc stále není možné zakoupit si jízdenku u řidiče.

Kvůli efektivnější výměně vzduchu ve vozech se všechny dveře otevírají centrálně, lidé tak nemusí mačkat tlačítka, když chtějí, aby jim řidič dveře otevřel. Toto opatření zavedl dopravní podnik už loni v září. Týkalo se všech vozidel s výjimkou nejmodernějších typů tramvají 14T a 15T, do kterých může řidič nastoupit vlastními dveřmi. Loni 3. prosince bylo opatření na několik týdnů zrušeno díky lepšící se epidemické situaci.

Od příštího týdne přichází dopravní podnik s další změnou, na tramvajových a autobusových linkách obnoví zastávky na znamení. Vozy budou zastavovat při přítomnosti cestujících na zastávce a pro výstup je potřebné včas zmáčknout tlačítko STOP.