Provoz osvětlení bude od ledna dál zajišťovat Eltodo Citelum

Provoz osvětlení v Praze bude od ledna dál zajišťovat současný dodavatel, firma Eltodo Citelum. Nové vedení Prahy s ním bez výběrového řízení prodlouží smlouvu za 163 milionů korun bez DPH. Na posledním letošním jednání o tom rozhodla rada města, vyplývá ze zjištění ČTK.

Radní stejně jako v minulosti zvolili problematické jednací řízení bez uveřejnění. Z dřívějšího unesení vyplynulo, že smlouvu město podepíše jen v případě, že se mu nepodaří uzavřít smlouvu s vítězem otevřeného výběrového řízení.
 
Minulá rada sice v říjnu po několika měsících průtahů vybrala vítěze soutěže - firmu Eltodo Osvetlenie, která stejně jako současný dodavatel patří do skupiny Eltodo. Proti výsledku miliardového tendru se ale opakovaně odvolaly neúspěšné firmy. Výběr znovu prověřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který zároveň blokuje podpis smlouvy.
 
Vítězné Eltodo Osvetlenie se mělo o veřejné osvětlení starat od začátku roku 2015, na starosti by mělo mít i plynové lampy, osvětlení památek, přechodů pro chodce i veřejné a věžní hodiny.
 
zdroj: ČTK