Řidič autobusu byl kvůli nehodě obviněn

Kvůli nehodě dvou autobusů na pražském Chodově, která se stala 4. prosince 2019, obvinila policie šedesátiletého řidiče autobusu městské hromadné dopravy z obecného ohrožení z nedbalosti. Záchranáři po kolizi ošetřili 18 zraněných včetně dětí z mateřské školy, pět dospělých skončilo v nemocnici se středně těžkými zraněními.

Pražská policie ve středu uvedla, že eviduje 22 poškozených. Obviněnému řidiči hrozí až pět let vězení.

„Šedesátiletý řidič byl obviněný ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. V případu evidujeme 22 poškozených osob,“ informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Dopravní nehoda se stala 4. prosince ráno, a to u křižovatky Roztylské a Jarníkovy ulice. Autobus MHD, ve kterém jely i zhruba dvě desítky dětí z mateřské školy, narazil zezadu do zájezdového autobusu stojícího na silnici před ním, který byl podle policie bez cestujících. 

Mezi 18 lidmi, kteří utrpěli zranění, bylo deset dětí. Všichni středně těžce zranění byli dospělí a sanitky je rozvezly do nemocnic. Jednu ženu s úrazem hlavy přepravil do nemocnice vrtulník. Děti, které v autobuse jely, byly z mateřské školy Benjamínek na Jižním Městě.

Foto ilustrační