Ruzyňští celníci odhalili nelegální zásilku anabolik z Hongkongu

Celníci z Letiště Praha minulý týden odhalili nelegální zásilku anabolických steroidů. Do Česka přicestovala z Hongkongu a směřovala k adresátovi mimo české území. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.  

Zásilka měla podle vyobrazení na krabicích obsahovat elektroniku. Celníci ale zjistili, že místo přístrojů je v krabicích bílá sypká hmota uložená v neprůhledném obalu s hliníkovou fólií.

"Celkem bylo nalezeno 48,282 kilogramu bílého prášku, který při provedení detekční zkoušky pozitivně reagoval na testosteron," popsala mluvčí. O jaký druh anabolických steroidů šlo a jaká byla vlastní hmotnost nedovolených látek, určí odborná expertiza.

Miškovská připomněla, že dovoz anabolik lze klasifikovat jako trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s látkami s hormonálním účinkem. Trestní zákoník za něj stanoví základní sazbu až jeden rok vězení. Vyšší tresty mohou dostat pachatelé, kteří například působí jako organizovaná skupina nebo kteří trestný čin spáchají v úmyslu získat značný prospěch.

zdroj: ČTK