Skácel se vrací do Slavie, podepsal smlouvu do konce sezony

Fotbalisté pražské Slavie získali výraznou posilu pro jarní části první ligy. Do Edenu se po více než třech letech vrací ofenzivní záložník Rudolf Skácel, který neprodloužil smlouvu ve skotském Dundee United. S jedenáctým týmem ligové tabulky dnes podepsal kontrakt do konce sezony. 

"Byl jsem se Slavií v kontaktu delší čas, ale teď se to upeklo poměrně narychlo. Měl jsem ještě jiné varianty, ale rozhodl jsem se pro Slavii," uvedl na klubovém webu Skácel. "Chtěl bych Slavii pomoct, myslím si, že jí to tak trošku dlužím. Domluvili jsme se zatím tak, že jí přijdu pomoct do konce sezony," dodal třiatřicetiletý Skácel. 

Ve Slavii načne své třetí působení. Do Edenu nejprve přišel v roce 2002 z Hradce Králové, poté po zahraničních angažmá v Marseille, Panathinaikosu Atény, Hearts, Southamptonu a Hertě Berlín pomáhal Pražanům coby amatér po uzavření přestupního termínu na podzim 2009. 
    
V zimě odešel do řecké Larisy, odkud se vrátil do Hearts. Na začátku loňského podzimu se Slavií trénoval, nakonec ale ještě zamířil do skotského Dundee United. Po skončení tříměsíční smlouvy se nyní dohodl s vršovickým klubem. 
    
"Jsem moc rád, že se nám podařilo získat hráče, o kterého jsme dlouhodobě stáli. Doufám, že se mu bude u nás dařit a že bude jedním z hráčů, který pomůže Slavii v jejím vzestupu tabulkou," uvedl generální ředitel Slavie Zbyněk Kusý. 
    
Skácel má na kontě v lize 71 utkání a 22 vstřelených gólů. V listopadu 2009 se blýskl hattrickem v zápase proti Brnu. Odehrál také sedm duelů za národní tým, v jehož barvách vstřelil jednu branku. 
 
zdroj: ČTK