Služebna strážníků se otevřela v problematické ulici Ve Smečkách

V problematické ulici Ve Smečkách v Praze 1 se v úterý otevřela služebna městské policie. Novinářům to na tiskové konferenci řekla mluvčí městské části Veronika Blažková. Přítomnost strážníků má zajistit bezpečnost a snížit kriminalitu. Ulice je nechvalně známá převážně kvůli prostituci.

Starosta Oldřich Lomecký (TOP 09) už dříve řekl, že by služebna mohla erotickým podnikům odradit potenciální zákazníky. Služebna je několik metrů od nevěstince, do kterého kolemjdoucí ještě před několika týdny lákaly z výloh spoře oděné ženy. Praha 1 jej v květnu nechala vyklidit. Na dveřích domu stále visí rozhodnutí odboru výstavby, vstupy jsou zapečetěny.

Praha 1 si dlouhodobě stěžuje na to, že je proti provozovatelům nevěstinců bezbranná. Prostituci v Česku totiž nereguluje žádný zákon. Magistrát hlavního města proto připravuje novelu, podle které by prostitutky musely mít oprávnění k provozování činnosti. K pražským zastupitelům by se mohla dostat letos na podzim. Poté půjde k projednání oběma komorám parlamentu.
 
Praha má v současnosti vyhlášku, která zakazuje nabízet prostituci na veřejných prostranstvích, nemůže ji ale kontrolovat v uzavřených objektech. Město proto zvažuje rovněž to, že by obecní úřady vydávaly povolení i samotným nevěstincům, a tím ovlivňovaly jejich počet a umístění.
 
zdroj: ČTK