Soutěž Nejlepší dřevěné hřiště roku 2011 vyhrála Praha 2

Dětské hřiště U Vodárny porazilo ve veřejném hlasování dalších osmadvacet projektů, přihlášených do soutěže Dřevěná stavba roku v kategorii „Nejlepší dřevěné hřiště 2011“. O vítězi se rozhodovalo v internetovém hlasování na webu www.DrevenaStavbaRoku.eu. Soutěž připravila Nadace dřevo pro život a volně navazuje na úspěšnou architektonickou soutěž Dřevěný dům z let 2006, 2008 a 2010.

Vítězné hřiště U Vodárny v Praze 2 bylo po pětiměsíční rekonstrukci, do níž městská část investovala 21 milionů korun, otevřeno v dubnu r. 2010. Pokrývají ho bezpečné barevné měkčené povrchy a je rozděleno na hrací prostor pro menší návštěvníky a sportoviště pro ty vzrostlejší. Části určené menším dětem dominuje hlavní atrakce tohoto hřiště – impozantní dřevěná replika sousední vodárenské věže, sloužící jako prolézačka. Pískoviště je chráněno posuvnými kryty a je tu spousta nápaditých herních prvků z akátového dřeva. Větší děti mají k dispozici multifunkční hřiště pro míčové hry, prostor pro první pokusy na in-line bruslích a především obrovskou nafukovací trampolínu, věčně obsypanou malými i velkými. K modernímu hřišti patří hygienické zázemí. Dozor a půjčování hracích potřeb zajišťuje kustod. Hřiště je přístupné od května do září od 8:00 do 21:00 a od října do dubna od 8:30 do 19:00. Mimo tuto dobu je areál chráněn elektronickým zabezpečovacím systémem a strážným.

Kromě hřiště U Vodárny přihlásila městská část Praha 2 do soutěže ještě další projekt, sousední dětské hřiště v Riegrových sadech U Draka. Máme-li oblíbenost měřit počtem návštěvníků, pak v Praze 2 nepochybně vedou právě tato dvě hřiště. Děti všech věkových kategorií tu oceňují především moderní vybavení, důvtipné uspořádání herních prvků, ale i originální koncepci. Převládajícím materiálem je v obou případech dřevo, což byla hlavní podmínka pro účast v soutěži „Dřevěná stavba roku“.

www.praha2.cz