Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Společnost Villeroy a Boch s více jak 260 letou tradicí.

7. 04 2014 | Společnost Villeroy a Boch s více jak 260 letou tradicí. Jako první byla v roce 1748 ve francouzském městě Lorraine založena společnost na výrobu keramického nádobí panem Bochem a jeho třemi syny. Byl to prvopočáteční impuls pro zrod budoucí společnosti Villeroy & Boch. Po úspěšném startu, majitelé rozšiřují a zdokonalují  výrobu, čímž mohou své produkty zlevnit a nabídnout širší společnosti. 

V roce 1809 kupuje Jean- Francois Boch bývalé benediktýnské opatství, kde zřizuje velice moderní a mechanizovanou výrobní linku. Mnoho výrobních strojů navrhuje sám. Tato barokní stavba leží na řece Saar v německém Mettlach a je v současné době sídlem společnosti Villeroy & Boch.

V roce 1829 Jean - Francois Boch, který byl z 3 generace Bochu, studoval na vědeckém institutu v Paříži, kde se mu podařilo vyvinout druh kameniny, která byla zářivě bílá a velmi těžká. Byla velice podobná porcelánu, ale byla vyráběna výrazně levněji. V důsledku této inovace – porcelán byl dříve vzácný a drahý, kdy si ho mohla dovit jen šlechta – mohly být produkty nabízeny i široké třídní společnosti. Tyto výrobky jsou nejen dobře přijaty na trhu, ale i v oficiálních kruzích. V roce 1822 na první pruské obchodní výstavě v Berlíně, obdrží Boch zlatou medaili, kterou budou následovat další národních i mezinárodních ocenění.

Samotný zrod společnosti Villeroy & Boch nastal v roce 1836. Továrny obou podnikatelů, Boche a Villeroye nejsou daleko od sebe. Tu a tam se tito dva soutěžící, kteří úspěšně prodávají své výrobky za hranicemi Německa, dokonce setkají. Aby však bylo možné existovat v ekonomickém rámci Evropy, především vedle dominujícího anglického průmyslu, oba dva uzavírají dohodu o fúzi. Villeroy & Boch se narodil. Spojuje v sobě přednosti na obou stranách: tvůrčí talent, podnikatelský duch, inovační sílu a výrobní kapacity, a je jedním z prvních globálních hráčů v 19. století.

V roce 1879 společnost Villeroy & Boch převzala, a zmodernizovala hliněnou továrnu v Merzig , kde se spouští další nový sortiment produktů – tak zvané „umělecké terakotové výrobky“. Technici úspěšně zlepší materiál tak, aby svou robustností odolával lépe povětrnostním vlivům než u jiných stavebních materiálů a to dokonce i u přírodního kamene.

Společnost rozšířila své portfolio a další sortiment a do dnešní doby najdete pod značkou Villeroy & Boch nejen gastronomický sortiment jako jsou talíře (221140658), hrnečky, mísy (221140663) či konvice, ale také obklady, dlažbu, sanitární či wellness produkty.

Villeroy & Boch, která v současné době zaměstnává kolem 7400 zaměstnanců, se v roce 1987 stala akciovou společností a od roku 1990 jsou její akcie uvedeny na burzu.

 

Značka Villeroy & Boch, je více než jakékoliv jiné prémiové značky.  Je hluboce zakořeněna v evropské kultuře a podařilo se jí zachovat svou identitu a zároveň jít s dobou.

 

Tradice, kvalita a pravost: Jedná se o klasické Villeroy & Boch atributy, které dávají zákazníkům podporu a poradenství.  

Inovativní výkon, styl a design: To jsou hodnoty, které inspirují lidi a dávají jim svobodu navrhovat své domovy podle vlastního vkusu.

 

Produkty společnosti Villeroy & Boch jsou ozdobou každé domácnosti, restaurace, kavárny i jídelny. S těmito produkty budete vždy na vrcholu vkusu a elegance. Gastro-Harant je prodejcem těchto kvalitních gastronomických produktů.

http://www.gastro-harant.cz/katalog/vyrobce/villeroy-a-bosch/

Diskuse

Čtěte více

Unikátní „mikrovlnka“ FT4 již brzy dokáže opravit výtluk či trhlinu na silnici za pouhých 15 minut

Česká společnost FUTTEC, autor patentu na unikátní systém celoročních oprav poruch asfaltových vozovek (výtluků a trhlin) prostřednictvím mikrovlnné technologie, se ve spolupráci se státním ...

Důležitá pravidla a několik tipů pro bezpečné cestování v letošním létě

Mnoho měsíců různých opatření a přísných omezení spojených s kontrolou šíření pandemie covid-19 je za námi. A většina z nás se těší na zaslouženou dovolenou. V boji s pandemií nemáme ale stále ...

Roste zájem o investice do nemovitostí. Vyplatí se investovat přes nemovitostní fond?

V poslední době stoupá zájem o investice do nemovitostí, jak hlásí řada developerů i realitních kanceláří, včetně společnosti Bidli holding. Mezi výhody především těch rezidenčních, patří ...

Příští týden otevřou tramvaje a autobusy přední dveře

Od příštího pondělí budou moci lidé nastupovat do autobusů a tramvají i předními dveřmi, také si budou moci sednout na přední řadu sedadel za řidiče. Dopravní podnik a ostatní dopravci ...

Lenka Mrázová: Jak vyjádřit ženskost v byznysu a podat výkon

Součástí letošního 12. ročníku akce Equal Pay Day byl již tradičně speed mentoring.  Každoročně u mentoringových stolů zasedají stovky žen, které si společně užívají atmosféru plnou ...

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO