Společnost Villeroy a Boch s více jak 260 letou tradicí.

Společnost Villeroy a Boch s více jak 260 letou tradicí. Jako první byla v roce 1748 ve francouzském městě Lorraine založena společnost na výrobu keramického nádobí panem Bochem a jeho třemi syny. Byl to prvopočáteční impuls pro zrod budoucí společnosti Villeroy & Boch. Po úspěšném startu, majitelé rozšiřují a zdokonalují  výrobu, čímž mohou své produkty zlevnit a nabídnout širší společnosti. 

V roce 1809 kupuje Jean- Francois Boch bývalé benediktýnské opatství, kde zřizuje velice moderní a mechanizovanou výrobní linku. Mnoho výrobních strojů navrhuje sám. Tato barokní stavba leží na řece Saar v německém Mettlach a je v současné době sídlem společnosti Villeroy & Boch.

V roce 1829 Jean - Francois Boch, který byl z 3 generace Bochu, studoval na vědeckém institutu v Paříži, kde se mu podařilo vyvinout druh kameniny, která byla zářivě bílá a velmi těžká. Byla velice podobná porcelánu, ale byla vyráběna výrazně levněji. V důsledku této inovace – porcelán byl dříve vzácný a drahý, kdy si ho mohla dovit jen šlechta – mohly být produkty nabízeny i široké třídní společnosti. Tyto výrobky jsou nejen dobře přijaty na trhu, ale i v oficiálních kruzích. V roce 1822 na první pruské obchodní výstavě v Berlíně, obdrží Boch zlatou medaili, kterou budou následovat další národních i mezinárodních ocenění.

Samotný zrod společnosti Villeroy & Boch nastal v roce 1836. Továrny obou podnikatelů, Boche a Villeroye nejsou daleko od sebe. Tu a tam se tito dva soutěžící, kteří úspěšně prodávají své výrobky za hranicemi Německa, dokonce setkají. Aby však bylo možné existovat v ekonomickém rámci Evropy, především vedle dominujícího anglického průmyslu, oba dva uzavírají dohodu o fúzi. Villeroy & Boch se narodil. Spojuje v sobě přednosti na obou stranách: tvůrčí talent, podnikatelský duch, inovační sílu a výrobní kapacity, a je jedním z prvních globálních hráčů v 19. století.

V roce 1879 společnost Villeroy & Boch převzala, a zmodernizovala hliněnou továrnu v Merzig , kde se spouští další nový sortiment produktů – tak zvané „umělecké terakotové výrobky“. Technici úspěšně zlepší materiál tak, aby svou robustností odolával lépe povětrnostním vlivům než u jiných stavebních materiálů a to dokonce i u přírodního kamene.

Společnost rozšířila své portfolio a další sortiment a do dnešní doby najdete pod značkou Villeroy & Boch nejen gastronomický sortiment jako jsou talíře (221140658), hrnečky, mísy (221140663) či konvice, ale také obklady, dlažbu, sanitární či wellness produkty.

Villeroy & Boch, která v současné době zaměstnává kolem 7400 zaměstnanců, se v roce 1987 stala akciovou společností a od roku 1990 jsou její akcie uvedeny na burzu.

 

Značka Villeroy & Boch, je více než jakékoliv jiné prémiové značky.  Je hluboce zakořeněna v evropské kultuře a podařilo se jí zachovat svou identitu a zároveň jít s dobou.

 

Tradice, kvalita a pravost: Jedná se o klasické Villeroy & Boch atributy, které dávají zákazníkům podporu a poradenství.  

Inovativní výkon, styl a design: To jsou hodnoty, které inspirují lidi a dávají jim svobodu navrhovat své domovy podle vlastního vkusu.

 

Produkty společnosti Villeroy & Boch jsou ozdobou každé domácnosti, restaurace, kavárny i jídelny. S těmito produkty budete vždy na vrcholu vkusu a elegance. Gastro-Harant je prodejcem těchto kvalitních gastronomických produktů.

http://www.gastro-harant.cz/katalog/vyrobce/villeroy-a-bosch/