Starosta Prahy 2 převzal cenu za Nejlepší hřiště roku 2011

Ve veřejném hlasování prostřednictvím internetu zvítězilo dětské hřiště U Vodárny. Za ním zůstalo 28 projektů soutěžících o titul Nejlepší dřevěné hřiště roku 2011 v rámci projektu Dřevěná stavba roku.

Soutěž připravila Nadace dřevo pro život. Cenu předával starostovi Jiřímu Paluskovi její ředitel Stanislav Polák. Celou soutěž zastřešilo ministerstvo zemědělství. „Z ocenění mám velikou radost,“ řekl starosta Jiří Paluska. „Jsem rád, že peníze do rekonstrukce byly vložené smysluplně a rád bych při této příležitosti ocenil úsilí naší zastupitelky Aleksandry Udženija, která stála u zrodu obnovy dětských hřišť v Praze 2. Rád bych poděkoval i autorovi návrhu Davidu Nechanickému, bez jehož práce bychom neuspěli,“ dodal starosta.

Rekonstrukce hřiště skončila loňský rok, trvala pět měsíců a vyšla na 21 milionů korun. Členěné barevné povrchy jsou měkčené a zcela bezpečné. Zmenšená replika vodárenské věže poskytuje dětem zábavu jako prolézačka, po celém hřišti jsou rozmístěné dřevěné hrací prvky. Oblíbený je také prostor s nafukovací trampolínou a volný prostor pro první kroky na in-line bruslích. Hřiště má hygienické zázemí a stálý dozor.  Otevřené je od května do září od 8:00 do 21:00, nyní od října až do dubna od 8:30 do 19:00.

www.praha2.cz