Tramvajové zastávky se modernizují

Další tramvajové zastávky se v následujících měsících dočkají nového digitálního informačního systému, ukazující časy příjezdů tramvají a jejich případné aktuální zpoždění. Instalace nových digitálních tabulí proběhne v rámci rekonstrukce dalších úseků tramvajových tratí na území hlavního města.

„Zastávkový informační systém se v letošním roce v rámci rekonstrukcí tramvajových tratí chystá v zastávkách Zelená, Podolská vodárna, Kublov, Dvorce a ve směru do centra i na Přístavišti a v Podbabě,“ uvedla mluvčí Dopravního podniku Ilona Vysoudilová.

Pražané se samozřejmě s těmito systémy nesetkají poprvé, na řadě zastávek již informační tabule fungují. Jen v Řepích jich najdemem dvacet, na trati na Barrandov jich je sedmnáct.

Nové tabule však nemusí mít nutně stejnou podobu. Lze je zabudovat ve formě malého displeje na místě bývalých papírových jízdních řádů, ale stejně tak mohou mít podobu velkých světelných tabulí instalovaných v přístřešku zastávky.

Ať už však budou vypadat jakkoliv, cestujícím určítě zpříjemné komfort dopravy po metropoli. Velkou pomocí mohou být tyto systémy pro nevidomé, některé totiž umí hlásit informace o příjezdech pomocí zabudovaných reproduktorů.

www.praha2.cz