U Depa Hostivař chystá město nový parkovací dům

U stanice Depo Hostivař, na konečné metra trasy A, plánuje Praha výrazně rozšířit počet parkovacích míst. Město chce postavit nový parkovací dům s kapacitou zhruba 650 stání.

Plán na výstavbu parkovacího domu poslala Praha do tzv. zjišťovacího řízení, ve kterém budou úřady zkoumat, zda bude mít stavba zásadní vliv na životní prostředí. Dosud je u Depa Hostivař 169 stání, po vybudování parkovacího domu bude na konečné trasy A celkem 671 parkovacích míst. 

Nový parkovací dům má snížit počet řidičů, kteří pojedou autem dál do širšího centra města. Kromě metra zde budou mít napojení i na tramvaj, město plánuje tramvajovou smyčku a také přestavbu autobusového terminálu.

„Vznikne tak atraktivní terminál pro mimopražské řidiče, který umožní velmi efektivní dopravní dostupnost pro cestování po metropoli s využitím kombinovaného způsobu přepravy,“ uvádí materiál. Kromě 649 parkovacích míst pro veřejnost bude v parkovacím domě 22 míst pod zemí pro DPP a 38 cyklostání. 

Parkovací dům bude mít 7 podlaží, ty se budou členit na 14 polopater. Podle Víta Hofmana, mluvčího magistrátu, aktuálně probíhá zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí. Předpokládané náklady jsou zhruba 360 milionů korun. „ Pokud nenastanou komplikace při veřejnoprávním projednávání projektové dokumentace, případně při veřejné zakázce na dodavatele stavby, je předpokládaný termín zahájení výstavby rok 2021,“ dodal Hofman.