V Praze se pokusil upálit muž, chtěl prý připomenout Palacha

Na Václavském náměstí v Praze se dnes krátce po 14:00 pokusil upálit muž. Zapálil se před Národním muzeem nedaleko místa, kde se v roce 1969 upálil Jan Palach. Policejní hlídka muže uhasila. Řekl jí, že nechtěl spáchat sebevraždu, ale připomenout Palachův čin. Novinářům to řekli zasahující policisté. Záchranná služba převezla muže do nemocnice, má lehké popáleniny. 

"Muž ročník 1976 se s největší pravděpodobností polil benzínem nebo podobnou kapalinou a zapálil si bundu," uvedla pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová. Podle ní má muž jen drobné popáleniny na rukách. 

Policejní hlídku, která kontrolovala Václavské náměstí, přivolal kolemjdoucí. Policisté doběhli na místo, hořícího muže povalili do sněhu a uhasili. "Zapálil se zde muž, který tvrdí, že zde nechtěl spáchat sebevraždu. Šlo jenom o to, že chtěl udělat vzpomínku na Jana Palacha. Na sobě měl několik vrstev oblečení, takže pravděpodobně se o sebevraždu nejednalo," řekl novinářům podpraporčík Matouš Zolotar z oddělení hlídkové služby Prahy 1. 
    
Podle něj muž tvrdil, že se polil benzínem. S policisty zřetelně a srozumitelně komunikoval. Nezdálo se, že by pil alkohol či užil nějaké drogy. 
    
Na místo dorazila během pár minut sanitka. Záchranáři pak převezli muže do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlovo náměstí. Jeho zranění jsou lehká, řekla ČTK mluvčí nemocnice Petra Pekařová. 
 
zdroj: ČTK