V Riegrových sadech proběhne Den dětí

Městská část Praha 2 tradičně pořádá pro děti akci v rámci oslav Mezinárodního dne dětí. Letošní oslava připravená ve spolupráci s občanským sdružením Art Prometheus a Domem dětí a mládeže Praha 2 se koná dne 1. června od 10:00 do 17:00 v Riegrových sadech a bude se odehrávat v duchu „Dobytí severního pólu“.

Riegerovy sady se pro tento den promění ve sněhovou pláň s teplotami hluboko pod nulou, v krajinu, kde slunce půl roku svítí a půl roku je tma, v krajinu, kde se prohání zimní medvědi, polární lišky, ale své panství má i sněhová královna. Během své cesty se děti seznámí s přírodními podmínkami této stále zamrzlé krajiny, naučí se, jak se má chovat správný cestovatel, ale také se dozvědí zajímavosti z historie dobyvatelských výprav.

Dopoledne jsou zvány mateřské školy, odpoledne základní školy a jinak samozřejmě všichni, kteří budou mít chuť se zúčastnit.

Během cesty budou děti plnit úkoly – od opičích drah, přes chození po laně a na dětských chůdách, průchod bludištěm, stavbu iglú, střelbu lukem, lov ryb, hlavolamy a kvízy až k oblíbeným maskérským a výtvarným dílničkám. Chystá se také oblíbená dětská diskotéka se všemi postavami, s nimiž děti dobývaly severní pól, a divadelní představení.

www.praha2.cz