Právě se nacházíte:

Vinobraní na Grébovce

Vinná réva ještě ani nestačila nabrat na síle, přípravy na podzimní sklizeň hroznů ale už nyní zaměstnávají organizátory tradičního Vinobraní na Grébovce. Aspoň pokud jde o jeho kulturní a společenskou část. Časový scénář pátého, jubilejního ročníku, bude tradiční: v pátek odpoledne „zahřívací“ kolo na náměstí Míru, v sobotu hlavní část oslav v prostorách Grébovky.

Zaměření však předčí všechny dosavadní scénáře, které nás uváděly do doby na konci 19. nebo počátku 20. století. Tentokrát se spolu s antickými bohy vydáme o celou řádku staletí zpět… do mytologie i reality starých Řeků a Římanů.

Sám Bakchus, bůh vína, vinohradnictví, úrody, plodnosti a zábavy, přizval k letošním slavnostem sklizně vinné révy takové celebrity, jako jsou Jupiter, Juno, Neptun, Minerva, Mars, Venuše, Amor, Apollon, Diana, Ceres, Faun, Pluto… Snad pozvání přijmou a budou ze svých božských piedestalů dohlížet, aby se i dnešní smrtelníci dobře bavili. V soutěži nazvané příznačně PANTHEON bude každému z bohů svěřena disciplína odpovídající „kompetenci“. Tak například u Jova, nejvyššího boha ovládajícího hromy a blesky, si budou soutěžící moci vyzkoušet různé zvukové efekty, v Martově chrámu zase záležitosti, související s uměním válečnictví, bůh slunce a bájný věštec Apollon jim předpoví budoucnost.

Svoji slavnostní premiéru, koncipovanou jako návrat Neptuna a Múz, bude mít čerstvě opravená Grotta. Dočkáme se i souboje Minervy a Neptuna a rituálu navrácení Neptuna a zasvěcení Grotty všem devíti Múzám.

Doprovodný program v parku nabídne např. výcvik gladiátorů a gladiátorské hry, věštírnu v chrámu bohyně Fortuny, lázně a masáže, zpěv Hetér a dokonce nefalšovanou římskou tavernu.

Vinobraní na Grébovce je zároveň dobrou příležitostí pro prezentaci sponzorů. Kontaktní osobou pro všechny, kteří budou mít zájem podílet se sponzorsky na pořádání jubilejního 5. ročníku, je PhDr. Jitka Slavíková, vedoucí odboru Kancelář starosty a vnějších vztahů, tel.: 236 044 282, e-mail: slavikovaj@p2.mepnet.cz, která zároveň poskytne informace o podmínkách a sponzorském plnění.

www.praha2.cz