Výtvarná dopravní soutěž

V květnu se žáci 2. a 4. třídy zúčastnili výtvarné soutěže s dopravní tematikou. Cenami za nejlepší obrázky byly cyklistické přilby. Malovalo se tedy na plný plyn.

Obrázky se dětem velice vydařily, ale nikdo nepočítal s tím, že to bude právě naše škola a žáci 1. stupně, kteří se setkají s panem ministrem dopravy a motocyklovým závodníkem. Ale je to tak ! Dne 23.6.2011 v devět hodin přijel do naší školy osobně pan ministr dopravy Radek Šmerda, aby dětem přilby předal. Přivedl sebou i motocyklového závodníka Lukáše Peška.

Po krátkém uvítání se nejprve zahřívacím kolem, a pak velmi rychle, rozjela zajímavá beseda. Oba vzácní hosté odpovídali trpělivě dětem na všechny jejich otázky. Následovalo předávání přileb. Lukáš Pešek je ochotně dětem podepisoval a jejich radost a nadšení nebralo konce. Na tento den budou určitě ještě dlouho vzpomínat a vyprávět o něm svým kamarádům. Do cíle tedy dojeli všichni s velkým uspokojením a pocitem dobře vykonané práce.

www.praha2.cz